-11.1 C
Kołobrzeg
18 stycznia 2021
Także.pl

Zwycięstwo z Wierzycą Pelplin

Wszystkie drużyny z czołówki wygrały swoje mecze i zgodnie z przypuszczeniami nie doszło do żadnych przetasowań na szczycie tabeli.

Zwycięstwo odniosła również Kotwica Kołobrzeg, chociaż nie przyszło ono łatwo. Pierwsza połowa toczyła się w ospałym tempie, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Niebezpiecznie pod bramką gospodarzy zrobiło się w 37. minucie, kiedy to po błędach obrońców zawodnik Wierzycy miał przed sobą pustą bramkę i tylko heroiczny wślizg kapitana zespołu Mateusza Słodowego zapobiegł utracie gola. Obraz gry zmienił się po przerwie, kołobrzeżanie podkręcili tempo i stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich w 73. minucie na gola zamienił Ołeh Majik, asystę w tej sytuacji zaliczył wprowadzony po przerwie Mateusz Czapłygin. Możliwość podwyższenia wyniku miał w 90. minucie Andrzej Łyszyk, jednak jego uderzenie z czternastu metrów było zbyt lekkie i nie sprawiło żadnych problemów bramkarzowi gości.

Zwycięstwo w tym meczu nie przyszło łatwo, goście z Pelplina postawili bardzo trudne warunki i pokazali, że nie zamierzają rozdawać punktów za darmo. W środę Kotwica Kołobrzeg zagra na wyjeździe z jednym z faworytów do awansu – Elaną Toruń.

Kotwica Kołobrzeg – Wierzyca Pelplin 1:0
Bramka Ołeh Majik 73’
1.Marcin Michalak, 23. Wiktor Witt(45’ 4 . Mateusz Czapłygin), 14. Tomasz Wypij, 19. Mateusz Słodowy, 22. Radosław Bukacki, 11. Michał Danilczyk, 18. Mateusz Świechowski, 16. Krzysztof Wołkowicz(63’ 9. Łukasz Włodarczyk), 7. Łukasz Kacprzycki(75’ 20. Michał Michurski), 27. Ołeh Majik, 15. Patryk Szczepański(63’ 24. Andrzej Łyszyk)