-1.1 C
Kołobrzeg
5 marca 2021
Także.pl
Image default

ZAZ-y uszyją ponad 40 tys. maseczek ochronnych. Bańkowska: zarząd województwa dokona zakupu tych maseczek [wideo]

Zdaniem członkini zarządu województwa Anny Bańkowskiej przedsiębiorcy i pracownicy zostali postawieni w bardzo trudnej sytuacji i powinni uzyskać pomoc taką jak w krajach zachodnich.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kołobrzegu w związku z potwierdzonym wynikiem na obecność koronowirusa jednej osoby i “wątpliwym wynikiem” drugiej, objął kwarantanną Oddział Psychiatryczny i Poradnię Zdrowia Psychicznego. Zdaniem członkini zarządu województwa Anny Bańkowskiej dyrekcja szpitala zadziałała natychmiastowo i bezzwłocznie wprowadziła odpowiednie działania określone w procedurach, za co serdecznie dziękuje. Zdaniem kołobrzeskiej polityk mieszkańcy powinni wesprzeć szpital w tym trudnym okresie. Osoby chcące pomóc mogą skontaktować się z rzecznikiem szpitala. Bańkowska podkreśla, że Urząd Marszałkowski WZP już ponad dwa tygodnie podjął działania, dzięki czemu do Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu trafiły cztery respiratory, sześć kardiomonitorów, dziesięć pomp infuzyjnych oraz czterdzieści specjalistycznych łóżek z pełnym wyposażeniem o łącznej wartości 1,13 mln zł.

– Wszyscy właściciele firm zostali postawieni w trudnej sytuacji – stwierdza Anna Bańkowska. Uważa, że procedury w ramach Tarczy Antykryzysowej są zbyt skomplikowane. – Jeżeli w przypadku wyborów korespondencyjnych rząd premiera Morawieckiego podaje za przykład Bawarię, to niech powieli działania rządu niemieckiego i wypłaci tak wysokie wsparcie dla przedsiębiorców. – Jak zauważa, oferowana w Niemczech dla mikro przedsiębiorców pomoc to kwota 14 tys. euro wypłaca w ciągu 2-3 dni.

Anna Bańkowska wskazuje, że Tarcza Antykryzysowa nie przewiduje pomocy dla Zakładów Aktywizacji Zawodowych. Te instytucje, nastawione na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami, zapewniające im miejsca pracy, będące dla nich czymś więcej niż etatem. To miejsce integracji, rehabilitacji, terapii oraz utrzymania zdrowia psychicznego w odpowiedniej kondycji. Dzięki zaangażowaniu m.in. Urzędu Marszałkowskiego udało się podpisać porozumienie, w ramach którego ZAZ-y uszyją ponad 40 tys. maseczek ochronnych. Kołobrzeski Zakład Aktywizacji Zawodowej od dłuższego czasu szyje maseczki dla prywatnych odbiorców. Samorząd Województwa dokona zakupów tych maseczek i rozdysponuje dla opiekunów osób starszych, pracowników socjalnych, pracowników punktów krwiodawstwa, czy wolontariuszy.

Więcej w materiale wideo.

Anna Bańkowska o bieżących wydarzeniach w regionie

Z Anna Bańkowska – Członek Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego rozmawiamy o bieżących wydarzeniach w regionie:➡ Ponad 40 tys. maseczek ochronnych uszyją Zakłady Aktywizacji Zawodowej, ➡ Do Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu trafił sprzęt o wartości 1,13 mln zł,➡ Jak wygląda sytuacja na Oddziale Psychiatrii i Poradni Zdrowia Psychicznego, które zostały kwarantanną, ➡ Czy „Tarcza Antykryzysowa” odpowiada oczekiwaniom przedsiębiorców i pracowników.

Opublikowany przez Także Wtorek, 7 kwietnia 2020

Powiązane wpisy

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych [wideo]

Redakcja

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5

Redakcja

Kołobrzeska Róża Wiatrów przyznana

Redakcja

Zostaw komentarz