13.2 C
Kołobrzeg
17 maja 2022
Także.pl
Image default

Zawróceni do portów po kontrolach na morzu

Łódź motorową ze śladami usunięcia tabliczki znamionowej zatrzymali 22 września funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej, którzy patrolowali morze jednostką pływającą SG-046 z portu w Kołobrzegu. Dodatkowo skontrolowali trzy inne jednostki pływające prowadzone przez osoby bez odpowiednich uprawnień.

Motorowy jacht z dwiema osobami na pokładzie poddano kontroli około 1,5 mili morskiej na północ od Darłówka. W trakcie sprawdzenia funkcjonariusze stwierdzili brak oznaczeń silnika oraz kadłuba jednostki. Na silniku widoczne były ślady usunięcia tabliczki znamionowej, z kolei w miejscu oznaczeń kadłuba ujawnili nr VIN innego typu silnika. Jednostka została zatrzymana. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu.

W odległości 6 mil morskich na zachód od Gąsek załoga SG-046 zatrzymała do kontroli łódź motorową z dwiema osobami na pokładzie. Stwierdzono, że jej kierownik nie miał dokumentów uprawniających do prowadzenia jednostki po wodach morskich, nakazano mu więc powrót do portu. Kierownik kolejnej skontrolowanej łodzi nie miał uprawnień do pływania w odległości powyżej 2 mil morskich od brzegu, inny szyper pływał bez dokumentów rejestracyjnych jednostki i bez uprawnień do jej prowadzenia. Funkcjonariusze polecili mu zawrócić do portu.

Wobec winnych naruszeń przepisów zostaną do administracji morskiej skierowane wnioski o wszczęcie postępowań administracyjnych.

Foto: MOSG

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz