20.8 C
Kołobrzeg
26 lipca 2021
Także.pl

Zawodnicy MKP Kołobrzeg w Gryfinie i Poznaniu

Ubiegły weekend był bardzo pracowity dla zawodników MKP Kołobrzeg. Najmłodsza grupa pływaków startowała w Gryfinie na Miting Laguna Cup, zaś najstarsi zawodnicy klubu walczyli w Grand Prix Polski w Poznaniu.

Z Gryfina z medalami wrócili Maciej Borek i Hanna Molenda. Maciej zdobył trzy krążki: złoty na 50m stylem klasycznym oraz dwa srebrne na 50 stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym, Hania dwa medale: srebrny na 50m stylem klasycznym i brązowy na 50m stylem grzbietowym. Dobre wyniki osiągnęli także Szymon Biłeńki, który otarł się o podium w wyścigu na 50m stylem dowolnym, Adrian Kaziuk, który był 6. w wyścigu stylem motylkowym, oraz Kinga Kaziuk, Hanna Trojanowska, Aleksander Pujanek i Alan Fedasz, którzy zajmowali miejsca w pierwszych dziesiątkach wyścigów odpowiednio w stylu grzbietowym, stylu zmiennym oraz stylu klasycznym. Zawodnicy Ci niedawno rozpoczęli swoją przygodę z pływaniem w MKP Kołobrzeg, także jest szansa, że jeszcze o nich usłyszymy, gdyż sukcesywnie poprawiają swoje wyniki życiowe.

Grand Prix w Poznaniu było dla seniorów imprezą kwalifikacyjną do Mistrzostw Świata w Windsor. Dla młodszych 13-14 latków była ogromną możliwością spotkania czołowych polskich pływaków i możliwością “pościgania” się z rówieśnikami z całego kraju. Najlepiej z reprezentantów Kołobrzegu wypadł Kacper Kolańczyk, który trzy razy plasował się w pierwszych dziesiątkach wyścigów na 50m stylem motylkowym, 400m dowolnym i 100m stylem motylkowym. Maria Wardak najlepszy wynik wypływała na 50 m stylem klasycznym zajmując ósme miejsce w mocno obsadzonym starcie. Najmłodszą reprezentantką Kołobrzegu w Grand Prix była Gabriela Ławrynowicz, która mimo, że pierwszy raz startowała w tak dużej imprezie krajowej poprawiła wszystkie swoje rekordy życiowe.