4.4 C
Kołobrzeg
20 stycznia 2021
Także.pl
Image default

Uruchomienie miejskiego lodowiska zostało wstrzymane

Komunikat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu

Informujemy, iż w związku z rozporządzeniem z dnia 26 listopada 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu w dniu 27.11.2020 wydał nam negatywną opinię dotyczącą możliwości ogólnodostępnego umożliwienia korzystania z oferty kołobrzeskiego lodowiska. 

Wedle nowego rozporządzenia i interpretacji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego lodowisko może funkcjonować tylko i wyłącznie w ramach działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej ( ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0 ) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego. 

Oznacza to, że dotychczasowe wytyczne dotyczące tego typu obiektów zostały zaostrzone i uniemożliwiają ogólnego udostępnienia oferty lodowiska dla mieszkańców miasta Kołobrzeg. Warto zaznaczyć, iż na dzień 26.11.2020 mieliśmy pozytywną rekomendację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i nic nie zapowiadało, że w tym zakresie mogą wystąpić tak istotne zmiany. W obecnej sytuacji zminimalizowanej ilości potencjalnych odbiorców naszej oferty jesteśmy zmuszeni wstrzymać wszelkie czynności związane otwarciem lodowiska w sezonie zimowym 2020/2021. 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. 

Powiązane wpisy

Samorządowcy apelują o wsparcie dla gmin nadmorskich [wideo]

Redakcja

Senat przegłosował poprawki senatora Janusza Gromka [wideo]

Redakcja

Festiwalu Morsowania w Kołobrzeg odbędzie się w zmienionej formule

Redakcja

Zostaw komentarz