13.2 C
Kołobrzeg
17 maja 2022
Także.pl
Image default

Uczennice Kopernika wyróżnione

We wtorek 15 października 2019 roku podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski uhonorował dyplomami i nagrodami rzeczowymi 16 uczennic szkoły – zawodniczek drużyny, która podczas zawodów Finału Krajowego Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego zdobyła złoty medal.

Zawody odbyły się 19 września 2019 roku,  już po raz drugi w Kołobrzegu, na Stadionie Lekkoatletycznym im. Michała Barty. Zostały zorganizowane przez I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Kołobrzegu, we współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym w Szczecinie. W imprezie, która była ostatnim finałem ogólnopolskim roku szkolnego 2018/2019 w ramach tzw. Licealiady, wzięły udział najlepsze drużyny ze szkół z całej Polski: 12 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców. W poprzednich latach nasze licealistki czterokrotnie stawały na podium tej imprezy, po raz pierwszy w 1993 roku podczas zawodów w Warszawie, ostatni raz w ubiegłym roku, zdobywając brązowy medal.
„Złota” drużyna dziewcząt I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika wystąpiła w składzie: Aleksandra BADOWSKA, Klaudia CIESAK, Oliwia GOLIASZ, Małgorzata GRZYWIŃSKA, Anna HRYCYK, Martyna IWANEJKO, Karolina JAWORSKA, Aleksandra KAWA, Klara LEMIESZEK, Dorota LIBERA, Adrianna MESZCZYK, Agnieszka MIŚCIUR, Besna MOHAMAD, Aleksandra MOLIS, Julia SOBIŁO oraz Helena WOJAKOWSKA.

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz