5.4 C
Kołobrzeg
19 stycznia 2022
Także.pl
Image default

Tysiące kołobrzeżan wyszło na ulice. Protestowali przeciw zakazowi aborcji [wideo]

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołało protesty w całym kraju. Swój głos sprzeciwu wyrazili również kołobrzeżanie. 

Trybunał Konstytucyjny uznał w czwartkowym orzeczeniu za niezgodne z konstytucją prawo do aborcji z powodu trwałych i nieodwracalnych wad płodu. Wywołało to głosu oburzenia Polek, które zapowiedziały protesty w całej Polsce. Dzisiaj zorganizowano dwa protesty w Kołobrzegu – pierwszy pod bazyliką o godz. 12.30 oraz drugi o godz. 16.00 na molo. Na obu zgromadzeniach było słychać dosadne głosy niezadowolenia z decyzji TK oraz uwagi kierowane pod adresem polityków PiSu i Konfederacji. 

Protestujący zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego zgromadzenia udali się pod biuro kołobrzeskiego parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości Czesława Hoca, gdzie można było usłyszeć hasła: „j***ć PiS”, „j***ć Hoca” oraz „precz z kaczorem dyktatorem”. To jeden z największych protestów ostatnich lat.

W protestach wzięli udział najważniejsi lokalni politycy: poseł Marek Hok, senator Janusz Gromek, wicestarosta Jacek Kuś, prezydent Anna Mieczkowska, czy członek zarządu WZP Anna Bańkowska. 

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz