12.3 C
Kołobrzeg
28 października 2021
Także.pl
Image default

Triumf zawodnika z Kołobrzegu

Podczas JBL Triathlon Sieraków Christopher Pietruczuk pobił nieoficjalny rekord trasy i zdobył złoty medal.

Przez cały weekend nad jeziorem Jaroszewskim triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach w ramach cyklu CIECH Tri Tour. Pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców. Zawody minęły pod szczęśliwą gwiazdą dla zawodnika z Kołobrzegu, który okazał się najlepszym zawodnikiem na dystansie ½. 

Ostatniego dnia JBL Triathlon Sieraków rozegrano starty na 1/4 dystansu, czyli 56,5 km, na które składa się przepłynięcie 950 m, przejechanie rowerem 44 km i bieg na 10,55 km. Na tej trasie wystartowały też sztafety. Temperatura wody w jeziorze Jaroszewskim sięgnęła 19∞ C, czyli dokładnie tyle, ile wynosiła tego dnia temperatura powietrza. Warunki do startu były wyjątkowo dobre. Słoneczna pogoda przyciągnęła też wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę. 

Niedziela okazała się też szczególnym dniem dla  Christophera Pietruczuka, który na 1/2 dystansu zdobył złoto i pobił nieoficjalny rekord trasy.

Kolejne triathlonowe zmierzenia już za dwa tygodnie na poznańskiej Malcie. Wówczas starty będą miały status Mistrzostw Polski i zgromadzą najlepszych zawodników z całego kraju.

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz