4.8 C
Kołobrzeg
29 listopada 2021
Także.pl
Image default

Sunrise Festival 2019 w liczbach

Tegoroczna edycja Sunrise Festival była potężnym wyzwaniem organizacyjnym. Po szesnastu latach spędzonych w kołobrzeskim amfiteatrze została przeniesiona kilka kilometrów dalej – na lotnisko w Podczelu.

Dzięki temu organizatorzy zyskali ogromne możliwości i znacznie powiększyli teren imprezy. Produkcja tak wielkiego wydarzenia wymagała pracy setek osób, które dniami i nocami stawały na rzęsach, by uczestnicy mogli bawić się przez 3 dni.

Przy budowie festiwalowego miasteczka, które powstawało ponad miesiąc – pracowało 400 osób. W tym czasie postawiono 5 potężnych scen, które po raz pierwszy zbudowała firma ARAD. Do ich konstrukcji potrzebnych było aż 300 ton stali! Jak co roku za technikę sceniczną odpowiadała TSE Grupa, która użyła 2640 metrów kwadratowych ekranów LED i ponad 3200 urządzeń oświetleniowych. Największy ekran powstał na Red Stage, a jego wymiary to 47 x 18,5 metrów.

W tym roku uczestnicy byli świadkami niesamowitych wizualizacji i mappingu 3D, który zaprojektowała współpracująca z nami od lat firma Clockwork. Przygotowanie mappingów zajęło im 2 miesiące. By pokazać efekt tej pracy wykorzystano 11 najnowocześniejszych na świecie projektorów. Nie zabrakło też spektakularnych pokazów laserowych oraz różnego rodzaju fontann, które przygotowała ekipa z Vizual Sensation – wielokrotnie nagradzana na świecie w kwestii efektów scenicznych.

Żeby uczestnicy mogli usłyszeć swoich ulubionych artystów Jurek Kubiak – główny inżynier dźwięku, odpowiedzialny za projekty nagłośnienia – oraz firma Fotis Sound zamontowali 290 urządzeń marki L-Acoustics o mocy 2,6 megawata. Dzięki tak olbrzymiej mocy poziom dźwięku niemal zapierał dech w piersiach. Dźwięk, światła i multimedia trzeba było jakoś połączyć. Do tego posłużyło aż 250 kilometrów kabli i pionów. Wystrzelono 5 ton pirotechniki i konfetti. Wykorzystaliśmy też 670 butli ze sprężonym powietrzem – każda o wadze 100 kilogarmów. Fontanny i gejzery wodne zużyły 76 000 litrów wody.

Zeszłoroczna edycja festiwalu zajmowała 9 hektarów terenu. To blisko czterokrotnie większy teren imprezy porównując z kołobrzeskim amfiteatrem. Po raz pierwszy stworzono miasteczko SunCity, gdzie znalazł się między innymi camping. Zmieściło się tam około 300 namiotów basic, około 160 namiotów standard i 50 tipi w wersji premium. Przez 3 dni trwania festiwalu wystąpiło 96 artystów z całego świata. Wliczając Before Party goszczono ponad 100 DJ’ów.

Już niedługo przedstawione zostaną szczegóły Sunrise Festiwal 2020. Jak zapewniają organizatorzy – to będzie coś, czego w Polsce jeszcze nie było. Start sprzedaży biletów rozpocznie się tradycyjnie 1 marca.

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz