12.3 C
Kołobrzeg
28 października 2021
Także.pl
Image default

Starosta Tomasz Tamborski przedstawił koncepcję budowy Domu Dziecka w Gościnie

Starosta Tomasz Tamborski podczas dzisiejszej konferencji koncepcję budowy Domu Dziecka w Gościnie.

Obecnie w placówkach opiekuńczo – wychowawczych na terenie kraju przebywa 30 dzieci z powiatu kołobrzeskiego, w wieku od 4 lat do 22 lat (23 chłopców i 7 dziewczynek). Natomiast w rodzinach zastępczych na terenie powiatu przebywa 153 (85 w spokrewnionych, 47 w niezawodowych, 12 w zawodowych), a poza powiatem 21 (9 w spokrewnionych, 10 w niezawodowych, 2 w zawodowych).

Dzieci, które powinny zostać przeniesione do nowo powstałej placówki już dziś: z placówki opiekuńczo – wychowawczej – 5 dzieci (2 chłopców, 3 dziewczynki); z rodzin zastępczych – 13 dzieci (7 chłopców, 6 dziewczynek).

W budynku zaprojektowano dla potrzeb wychowanków: 5 pokoi dwuosobowych, 1 pokój trzyosobowy i 1 pokój jednoosobowy z łazienką dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto zaprojektowano 1 pokój pełniący funkcję pokoju wychowawcy wraz z łazienką i archiwum. Zaprojektowano osobne łazienki dla dziewcząt i chłopców, oraz toaletę ogólnodostępną. W części ogólnej zaprojektowano kuchnię z jadalnią przystosowaną do wspólnego przyrządzania posiłków, oraz imprez okolicznościowych. W budynku zaprojektowano również pokój nauki oraz świetlicę dla wychowanków. Pomieszczenie techniczne oddzielone przegrodami wydzielenia pożarowego, oraz pomieszczenie pralni z suszarnią, a także magazyn odzieży. Poziom parteru dostępny jest dwoma wejściami. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi około 385m2.

Szacowany koszt budowy budynku „Domu Dziecka” wynosi 1 350 000 zł brutto. Szacowany koszt projektu budowlanego wynosi 38 000 zł brutto.

Inwestorem jest Powiat Kołobrzeski.

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz