5.6 C
Kołobrzeg
5 marca 2021
Także.pl
Image default

Sezon żeglarski rozpoczęty

W sobotę odbyło się oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu. 

Tegoroczne otwarcie przez obecną sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem było skromniejsze niż zazwyczaj i ograniczyło się do pływania po obrotnicy i basenie portowym. Tylko nieliczne jednostki przy silnym wietrze zdecydowały się wypłynąć na otwarte morze.

W otwarciu sezonu żeglarskiego udział wzięło ponad 40 jednostek żaglowych reprezentujących m.in. Jacht Klub Morski “Joseph Conrad”, Kołobrzeską Grupę Regatową, UKŻ Błękitni Grzybowo oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Kołobrzegu. Jedną z jednostek, która zdecydowała się zmierzyć z falami Bałtyku był jacht Lemony, na pokładzie, którego obecna była prezydent Anna Mieczkowska oraz prezes Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg Artur Lijewski.

Pomimo skutków epidemii koronawirusa w najbliższych miesiącach planowane jest zorganizowanie kilku dużych imprez żeglarskich, takich jak: Regaty o Srebrny Dzwon, Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w klasie Laser Standard, Laser Radial oraz Laser 4.7.

To nie jedyne atrakcje, które czekają nas w najbliższych tygodniach. W Porcie Jachtowym wkrótce zostanie uruchomiona Portowa Strefa Chilloutu, która będzie nowym punktem na turystycznej mapie Kołobrzegu. Swoją działalność wznowi Reduta Morast z pełnym wykorzystaniem funkcji historycznej oraz gastronomicznej.

Powiązane wpisy

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych [wideo]

Redakcja

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5

Redakcja

Kołobrzeska Róża Wiatrów przyznana

Redakcja

Zostaw komentarz