13.2 C
Kołobrzeg
17 maja 2022
Także.pl
Image default

Ruszają kolejne działania w ramach Programu Społecznik

Społecznicy i Społeczniczki stawiają na aktywność sportową dzieci i młodzieży, bezpieczeństwo nad wodą, ekologię oraz integrację. Dzięki Programowi Społecznik w powiecie kołobrzeskim będzie możliwa realizacja siedmiu projektów. 

W sierpniu Samorząd Województwa podjął decyzję o wznowieniu tradycyjnego naboru Programu Społecznik. Społeczniczki i Społecznicy mogli starać się o środki z pierwszego filaru, a więc mikrodotacje w maksymalnej kwocie 4 tys. zł. 

– Cieszę się, że pandemia nie zatrzymała naszych Społeczniczek i Społeczników. W ramach drugiego naboru dofinansowano 226 wniosków na łączną sumę blisko 900 tys. zł. Warto też podkreślić, że na wybór części projektów  miała wpływ Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego – podsumowuje Członek Zarządu Anna Bańkowska.

Młodzież zarekomendowała do dofinansowania po 5 projektów z każdego subregionu. Rada szczególnie zwracała uwagę na działania zwiększające zaangażowanie młodzieży w życie lokalnych i szkolnych społeczności, wzmacniające świadomość obywatelską uczniów i studentów oraz pobudzające młodych do tworzenia własnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia.

Lista zakwalifikowanych projektów z powiatu kołobrzeskiego: 

  1. Założenie Alei Kwiatowej na terenie dawnego Domy Kultury w Siemyślu oraz organizację cyklicznych sportowych spotkań rodzinnych na nowo utworzonym boisku w miejscowości Trzynik – Ochotnicza Straż Pożarna w Charzynie.
  2. Doposażenie w środki łączności i mundury dla grupy poszukiwawczo-ratowniczej – Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „PARAMEDIC”.
  3. Organizacja  m.in. spotkań sportowych – Nadmorski Klub Sportowy ASTRA Ustronie Morskie
  4. Szkolenia z bezpieczeństwa nad wodą i udzielania pierwszej pomocy – Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Kołobrzeska Grupa Regatowa.
  5. Zajęcia sportowo-integracyjne, projekt skierowany do osób z Zespołem Downa oraz ich rodzin – Stowarzyszenie Aktywnego Sportu FALA.
  6. Warsztaty marynistyczne oraz pokazanie efektów prac podopiecznych ZAZ-u w Kołobrzegu – Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Kołobrzeska Grupa Regatowa.
  7. Działania ekologiczne nad jeziorem Kamienica – Stowarzyszenie Płetwonurków Kołobrzeskich BlueDive.

W środę, 14 października 2020 r. wystartował nowy nabór w ramach Programu Społecznik. Społeczniczki i Społecznicy, w ogłaszanym naborze, będą mogli starać się o środki z pierwszego i drugiego filaru programu, a więc mikrodotacji oraz regionalnych inicjatyw obywatelskich. RIO, podobnie jak w poprzednich edycjach programu, zostaną wybrane w internetowych głosowaniu. Nowością tego naboru jest to, że projekty o charakterze proekologiczny będą dodatkowo premiowane – każdy projekt wpisujący się w działania proekologiczne otrzyma dodatkowo 5 punktów do średniej z oceny merytorycznej. W każdym z subregionów głosu doradczego udzieli także przedstawiciel Rady Młodzieży WZ. Nabór  potrwa do 4 listopada 2020 r.   Wyniki z tego rozstrzygnięcia zostaną ogłoszone 11 stycznia 2021 r. Kolejny nabór wniosków zaplanowany jest w kwietniu 2021 r.

Dotychczas w programie zostało realizowanych 2501 pomysłów Społeczniczek i Społeczników z blisko 6 tys. złożonych ofert.

Szczegółowe informacje na temat zasad ubiegania się o wsparcie umieszczone są na stronie internetowej  Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. (operator Programu Społecznik) oraz Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz