4.4 C
Kołobrzeg
20 stycznia 2021
Także.pl
Image default

Rehabilitacja pocovidowa szansą na przetrwanie uzdrowisk? Poseł Marek Hok wysłał zapytanie do ministra zdrowia

Poseł Marek Hok złożył interpelację do Ministra Zdrowia Waldemara Kraski, w którym pyta o możliwość pilnego wprowadzenia i zakontraktowania przez NFZ nowej procedury medycznej — rehabilitacji pocovidowej.

Takie rozwiązanie zdaniem posła Marka Hoka pozwoliłoby poprawić sytuację tysięcy polskich pacjentów doświadczonych ciężkim przechorowaniem COVID-19 oraz uchronić uzdrowiska przed zapaścią, a nawet upadkiem. Zamknięte od ponad miesiąca obiekty sanatoryjne mogłyby powrócić do przyjmowania pacjentów.

– Kołobrzeg jako największe uzdrowisko w Polsce, z największą bazą łóżkową, znakomicie przygotowane pod względem organizacyjnym i medycznym oczekuje na kuracjuszy. Niestety, decyzjami polskiego rządu stoi zamknięte i nie przyjmuje chorych. Stworzenie turnusów rehabilitacyjnych dla pacjentów, którzy przechorowali COVID-19 i w większości dotkniętych powikłaniami ze strony układu oddechowego, krążeniowego, neurologicznego oraz w złym stanie psychicznym stworzyłoby szansę dla nich powrotu do zdrowia. Nasze uzdrowiska zyskałyby możliwość przetrwania w tej dramatycznej sytuacji gospodarczej i utrzymania pełnego zatrudnienia, które dziś jest bardzo zagrożone. – mówi poseł Marek Hok.

Pełna treść interpelacji

Powiązane wpisy

Samorządowcy apelują o wsparcie dla gmin nadmorskich [wideo]

Redakcja

Senat przegłosował poprawki senatora Janusza Gromka [wideo]

Redakcja

Festiwalu Morsowania w Kołobrzeg odbędzie się w zmienionej formule

Redakcja

1 komentarz

Rehabilitacja po covid 15 grudnia 2020 at 08:59

ciekawa informacja, Poseł ma na to jakiś swój plan. Niemniej jednak rehabilitacja po covid to nie tylko “wypoczynek” to ciężka praca specjalistów, którzy musza bacznie obserwować organizm pacjenta. Ćwiczenia oddechowe, fizjoterapia. No i czas, rehabilitacja ta prawidłowa powinna trwać na tyle długo na ile będzie potrzebna. Określenie turnusu dużo tu nie da.

Odpowiedz

Zostaw komentarz