13.1 C
Kołobrzeg
18 września 2021
Także.pl

Popłyną wpław do Szwecji

Projekt Poza Horyzont: Cross Baltic Challenge 2018 to próba pierwszego na świecie sztafetowego przepłynięcia Bałtyku wpław.

Miejscem startu będzie Kołobrzeg, natomiast finisz zaplanowany jest w okolicach szwedzkiej miejscowości Kaseberga. Sześcioosobową sztafetę czeka pokonanie około 170 km wpław, co szacunkowo zajmie 3 doby. Po próbie pływacy powrócą do Kołobrzegu. Członkami sztafety są 3 kobiety i 3 mężczyzn – doskonale przygotowani pływacko amatorzy, którzy na co dzień trenują triathlon w jednym z warszawskich klubów. Przygotowania to tego wyzwania zajęły pływakom rok. Na pokładzie znajdzie się także 3 ratowników dbających o bezpieczeństwo pływaków, z czego jeden z uprawnieniami lekarza. Informacje na temat projektu można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych TUTAJ oraz na stronie internetowej TUTAJ.

Uroczyste pożegnanie startującej sztafety odbędzie się 24 lipca o godz. 9.00 na plaży w Kołobrzegu, niedaleko hotelu Arka Medical SPA, który jest jednym ze sponsorów projektu.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin