12.3 C
Kołobrzeg
28 października 2021
Także.pl
Image default

Politycy i przedsiębiorcy apelują do rządu o działanie. „Nastąpiło to, czego się spodziewaliśmy”

Wprowadzone w ciągu ostatnich tygodni obostrzenia są szczególnie odczuwane przez kołobrzeską gospodarkę. O działanie do rządu zaapelowali kołobrzescy politycy Platformy Obywatelskiej oraz przedsiębiorcy.

Branża noclegowa i gastronomiczna to jedne z najbardziej obciążonych sektorów kołobrzeskiej gospodarki przez rządowe obostrzenia. Zdaniem senatora Janusza Gromka jesienna fala była do przewidzenia, jednak politycy z rządu Prawa i Sprawiedliwości nie podjęli dostatecznych działań, żeby jej zapobiec. – Zostawili bez pomocy branże z dnia na dzień – wskazywał. Nawiązał także do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego o wstrzymywaniu przez Senat prac nad ustawami pomocowymi, podkreślając, że to marszałek Sejmu przełożyła posiedzenie o dwa tygodni.

Starosta Tomasz Tamborski mówił o znacznym wzroście bezrobocia w powiecie kołobrzeskim. Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest 1147 osób bezrobotnych, co w stosunku do października ubiegłego roku jest wzrostem o 788 osób. Starosta wskazywał na pilną potrzebę uchwalenia pakietów pomocowych dla „gospodarek jednoimiennych”.

Magdalena Wichłacz podkreślała, że obecna sytuacja jest o wiele gorsza niż na wiosnę z racji na pozostały dłuższy czas do sezonu letniego. Wskazywała również, że konsekwencją braku jasnego planu rządzących jest brak możliwości podjęcia długofalowych działań.

Adam Hok wyraził nadzieję, że projekty ustaw dotyczące pomocy dla zagrożonych branż są gotowe, dzięki czemu nadejdzie realna pomoc. Podkreślał, że ludzie pracujący w hotelach chcą pracować. Wskazywał, że obłożenie w hotelach w obecnym okresie poprzedniego roku wynosiło 40-70%, obecnie jest to kilak procent. Jak mówił: „dramatyczne decyzje są przed nami”.

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz