7.8 C
Kołobrzeg
5 grudnia 2020
Także.pl

Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę

Policjant z Wydziału Kryminalnego KPP w Kołobrzegu zareagował po tym jak zobaczył kierowcę, prowadzącego samochód w niebezpieczny sposób.

W czasie wolnym od służby policjant Wydziału Kryminalnego KPP w Kołobrzegu zareagował po tym co zobaczył na drodze w miejscowości Budzistowo. Kierujący Fordem wykonywał manewry, którymi stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Wjeżdżał na sąsiedni pas ruchu. Sytuacja wskazywała na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant (po służbie) zatrzymał się za kierowcą w momencie, gdy ten zaparkował swój samochód. Zabrał mu kluczyki i powiadomił patrol Ruchu Drogowego.

Urządzenie pomiarowe wykazało blisko trzy promile alkoholu w jego w organizmie. Na tym nie koniec, gdyż dzień wcześniej jazda tego kierowcy wzbudziła podejrzenia u innego policjanta w czasie wolnym od służby. W tym przypadku 71 letni mieszkaniec Gdańska jechał od sklepu przy ul. Gryfitów w kierunku Budzistowa. Powiadomiony patrol Ruchu Drogowego zatrzymał kierowcę a wynik przeprowadzonego badania wskazał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie grożą zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za czyn ten kodeks karny przewiduje do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Kołobrzeg