21.7 C
Kołobrzeg
19 czerwca 2021
Także.pl
Image default

Policjanci edukowali w ramach akcji “Bezpieczne ogrody”

„Pilnuj swego, nie ułatwiaj mu niczego” z takim przesłaniem policjanci pojawili się na terenie ogródków działkowych w Kołobrzegu. Pełniący służbę dzielnicowi przeprowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne ogrody”.

Patrolujący rejon działek przy ul. Wylotowej dzielnicowi przypominali działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W rozmowach naprowadzali na sposoby i metody działania złodziei, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zabrać rzecz nienależącą do nich. Nakłaniali też do skrupulatnego zabezpieczania altanek i sprzętu ogrodowego.

Policjanci przekonywali, że wspólne działania funkcjonariuszy i działkowców przyczynią się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Mundurowi wskazywali też na korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności” i współodpowiedzialności.

W trakcie działań patrole skupiły się także na sprawdzeniu stanu zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek. Mundurowi sprawdzali również działki pod kątem miejsc, w których grupują się osoby spożywające alkohol oraz bezdomni.

Powiązane wpisy

Przebudowa podjazdu dla karetek z opóźnieniem

Redakcja

Zmodernizowane boisko sportowe w Ustroniu Morskim

Redakcja

Podpisano umowę na modernizację ścianki wspinaczkowej w “Ekonomie”

Redakcja

Zostaw komentarz