0.6 C
Kołobrzeg
25 stycznia 2021
Także.pl

Pierwsze zgłoszenia na platformie “ZGŁOŚ USTERKĘ W MIEŚCIE KOŁOBRZEG”

Uszkodzone lampy drogowe, nierówne chodniki, uszkodzone znaki drogowe – już 50 podobnych spraw udało się rozwiązać dzięki specjalnej platformie  “ZGŁOŚ USTERKĘ W MIEŚCIE KOŁOBRZEG”.

Jakiś czas temu w naszym mieście ruszyła specjalna platforma “ZGŁOŚ USTERKĘ W MIEŚCIE KOŁOBRZEG”
Platforma umożliwia szybkie wskazywanie przez mieszkańców usterek: nierównych chodników, uszkodzonych ławek, lamp, czy znaków. Miasto chce w ten sposób usprawnić komunikację  z mieszkańcami, którzy mogą online na stronie http://usterka.kolobrzeg.eu/ szybko zgłaszać zaobserwowanych przez siebie problemy w przestrzeni miejskiej. Zasada zgłoszenia usterki jest bardzo prosta. Zgłoszenie powinno zawierać krótki opis problem, dodatkowo można przesłać zdjęcie. Aby zgłoszenie zostało przyjęte do rozpatrzenia należy zaakceptować regulamin oraz potwierdzić zgłoszenie poprzez kliknięcie w link aktywacyjny przesłany na wskazany adres e-mail. Administrator, którym jest Gmina Miasto Kołobrzeg rozpatrzy zgłoszenie w ciągu 14 dni od jego otrzymania, po czym powiadomi zgłaszającego o wyniku rozpatrzenia zgłoszenia na adres e-mail podany w zgłoszeniu.Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Zgłaszanie widocznych usterek możliwe jest poprzez stronę internetową lub aplikację na urządzenia mobilne wykorzystujące systemy operacyjne iOS lub Android.

Na platformie są już pierwsze zgłoszenia, które dotyczą m.in: uszkodzonych lamp, chodników oraz zapchanych studzienek kanalizacyjnych. Aktualnie w realizacji jest: 10, a ukończonych: 50.