11.1 C
Kołobrzeg
17 maja 2022
Także.pl
Image default

Pewna wygrana Kotwicy na własnym terenie

Nietypowo, bo w środę w zaległym meczu Czarodzieje z Wydm zmierzyli się w hali Milenium ze Zniczem Pruszków. Obie drużyny przystąpiły do spotkania osłabione. W drużynie z Pruszkowa zabrakło kontuzjowanego kapitana Mateusza Szweda, natomiast w Kotwicy zabrakło kontuzjowanego Norberta Kulona oraz Filipa Struskiego. 

Mecz rozpoczęliśmy piątką Piotr Robak, Szymon Pawlak, Hubert Wyszkowski, Mateusz Stawiak, Michał Sadło. Początek spotkania należał zdecydowanie do Czarodziejów z Wydm za sprawą dobrej gry Pawlaka i Wyszkowskiego. Pod koniec kwarty drużynie z Pruszkowa udało się zmniejszyć straty do raptem kliku punktów. Efektownie kwartę wsadem i akcją 2+1 po stronie gości zakończył Pawlak. Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 19-15. Po krótkiej przerwie Znicz szybko odrobił straty za sprawą celnych rzutów z dystansu Janika i Czosnowskiego. Gościom udało się wyjść na kilku punktowe  prowadzenie, które częściowo udało się zniwelować Czarodziejom z Wydm przed dużą przerwą.

Na przedostatnią kwartę bardziej skoncentrowani wyszli gospodarze, którzy bardzo szybko wykorzystali błędy Znicza czego efektem była seria 10-0. Dopiero po 3 minutach kwarty pierwszy celny rzut po stronie gości oddał Janik. Obraz gry nie uległ zmianie, a Czarodzieje z Wydm przed ostatnią kwartą prowadzili 56-43. Ostatnia kwarta to pełna kontrola spotkania przez Kotwicę, która powiększała swoje prowadzenie  do blisko 20 punktów. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Kotwicy 72-56. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.  

Energa Kotwica Kołobrzeg – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 72:56 (19:15, 18:23, 19:5, 16:13)

Energa Kotwica: Pawlak 21, Wyszkowski 13, Robak 10, Kruszczyński 6, Sadło 6, Stawiak 6, Marek 5, Załucki 3, Daszke 2, Szymański 0.
Elektrobud-Investment ZB: Janik 11, Czosnowski 9, Czemerys 8, Proczek 8, Suliński 7, Tyszka 6, Pawlak 3, Kierlewicz 2, Sobczak 2, Dalkowski 0, Drewniak 0.

Fot. Karol Skiba

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz