13.1 C
Kołobrzeg
18 września 2021
Także.pl
Image default

Parlamentarzyści Platformy przeciw finansowaniu TVP kosztem chorych [wideo]

Poseł Marek Hok i senator Janusz Gromek przeciwko przeznaczaniu blisko 2 mld zł na Telewizję Polską. Wolą, aby pieniądze trafiły do chorych na raka. 

Podczas konferencji prasowej kołobrzescy parlamentarzyści informowali o, ich zdaniem, skandalicznej decyzji sejmu w sprawie przeznaczenia blisko 2 mld zł na Telewizję Polską i Polskie Radio. W ich opinii środki te są o wiele bardziej potrzebne służbie zdrowia, która jest w kryzie. Parlamentarzyści potępili także zachowanie posłanki Lichockiej.

O niezadowoleniu z decyzji Sejmu uchwalonej większością głosów posłów PiS, dotyczącej przekazania środków na TVP w poniedziałkowej rozmowie z naszą redakcją informował senator Gromek. W rozmowie podkreślał, że Senat zdecydował w głosowaniu o odrzuceniu w całości nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych, która zakłada rekompensatę dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w kwocie blisko 2 miliardów złotych. 

Zdaniem Posła Marka Hoka polska służba zdrowia przeżywa zapaść. Polski system zdrowia jest niedoinwestowany, a środki, które mogłyby wspomóc chorych są marnowane. Poseł wskazywał, że wzrost wydatków na służbę zdrowia jest pozorny. Udział procentowy wydatków w skali całego budżetu nie ulega zwiększeniu. 

Poseł Hok poinformował również o odrzuceniu kołobrzeskich poprawek do budżetu w  sprawie zakupu rezonansu, czy przebudowy pozostałego odcinka promenady od Kamiennego Szańca do Arki. Jak podkreślał, za projektami nie zagłosował poseł PiS Czesław Hoc.

Opublikowany przez Także Wtorek, 18 lutego 2020

Powiązane wpisy

Pszczelarze świętowali w Przelewicach

Redakcja

Pracownia Teatralna RCK zaprasza na przedstawienia

Redakcja

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego pt. “Żeby umarło przede mną”.

Redakcja

Zostaw komentarz