4.8 C
Kołobrzeg
29 listopada 2021
Także.pl
Image default

Od środy utrudnienia w centrum miasta. Miasto rozpoczyna przebudowę skrzyżowania

Zakres inwestycji to przebudowa ulicy od skrzyżowania Jana Pawła II z Waryńskiego i Sybiraków przez całą Plac 18 Marca i ul. Zwycięzców do ulicy Solnej.

Od środy 27 maja zamknięte zostanie skrzyżowanie Jana Pawła II z ulicami Sybiraków, Waryńskiego i plac 18 Marca aż do wysokości ulicy Piastowskiej. W miejscu obecnego skrzyżowania powstanie podłużne rondo, które ma nam znacznie ułatwić komunikację. W związku z pracami zamknięty zostanie wjazd w ulicę Jana Pawła II – od skrzyżowania z ulicą Łopuskiego. Oprócz nowej ulicy wyremontowane zostaną chodniki, wybudowana ścieżka rowerowa, oświetlenie oraz cała infrastruktura podziemna – wodno-kanalizacyjna oraz kanalizacja deszczowa.

Łączny koszt inwestycji to prawie 9,3 miliona z czego 8,5 to koszty ponoszone przez budżet i dofinansowane w wysokości 50 % z Funduszu Dróg Samorządowych, a 800 tysięcy to koszty przebudowy wodno-kanalizacyjne pokryte przez MWiK.

Informacje dotyczące organizacji ruchu:

– zostanie pozostawione dojście dla pieszych, do funkcjonujących lokali usługowych przy Placu 18 Marca. Z ulicy Sybiraków do ulicy Jana Pawła dojście dla pieszych będzie możliwe istniejącymi alejkami Skweru Pionierów (żółta linia na mapie).
– nie będą funkcjonowały przystanki Komunikacji Miejskiej przy ul. Jana Pawła II – te obok Policji. Autobus będzie jechał do końca ulica Łopuskiego a kolejny przystanek będzie przy ulicy Unii Lubelskiej. 
– taksówki będą mogły dojechać ulicą Jana Pawła aż do skrzyżowania z Sybiraków i Waryńskiego, a tam nawrócić wykorzystując zatokę autobusową.

Prace potrwają do 15 sierpnia 2020 r.

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz