13.1 C
Kołobrzeg
18 września 2021
Także.pl
Image default

Od ich aktywności wiele zależy. Pomoc dla seniorów w dobie pandemii

Chcą być aktywni i zdrowi. Lubią się czuć potrzebni. Bez ich pomocy wielu z nas nie wyobraża sobie zwykłej codzienności. Seniorzy – bo o nich mowa – to jedna z najbardziej dotkniętych koronawirusem grup społecznych. Wsparcie dla nich w tym wciąż niełatwym czasie zaoferuje Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS”. Pakiet zaplanowanych działań w ramach programu „W harmonii ze sobą” dofinansuje Urząd Marszałkowski. 

Program zakłada organizację cyklu warsztatów dla 60 osób w wieku 60+. Będą to zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej, fizjoterapii, radzenia sobie ze stresem, turystyki, aktywizacji i integracji. Wszystko po to, by trudny czas pandemii nie doprowadził do wyobcowania czy izolacji, a wręcz przeciwnie – by sprzyjał aktywności ruchowej, zapobiegał samotności oraz codziennym niedogodnościom. 

– Aktywność społeczna jest jedną z najważniejszych potrzeb, również seniorów. Wpływa bowiem na samoocenę i zadowolenie z życia. Wierzę, że udział w programie pozwoli na zdobycie wielu cennych, praktycznych wskazówek, które osoby starsze wykorzystają w codziennym życiu – mówi członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska. 

Przedsięwzięcie skierowane jest do seniorów z terenu trzech zachodniopomorskich samorządów. To powiat goleniowski, powiat policki oraz miasto Szczecin. Projekt realizowany będzie od 1 sierpnia do 29 października 2021 roku.  

Za program „W harmonii ze sobą – program przeciwdziałania skutkom pandemii wśród osób starszych” odpowiada Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych „TWIKS”. Urząd Marszałkowski wesprze jego tegoroczną organizację. Na ten cel władze samorządu województwa przeznaczą 10 tys. zł.

Powiązane wpisy

Pszczelarze świętowali w Przelewicach

Redakcja

Pracownia Teatralna RCK zaprasza na przedstawienia

Redakcja

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego pt. “Żeby umarło przede mną”.

Redakcja

Zostaw komentarz