12.3 C
Kołobrzeg
28 października 2021
Także.pl
Image default

Marszałkowskie wsparcie na modernizację infrastruktury sportowej. W tym roku skorzysta gościński „Rataj”

W Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie przeprowadzona zostanie modernizacja siłowni oraz zakupiony zostanie nowy sprzęt sportowy. Pomogą pieniądze od Urzędu Marszałkowskiego. 

Urząd Marszałkowski przekaże 1,5 mln zł na modernizację infrastruktury sportowej w regionie, które trafi do rekordowej liczby 88 zachodniopomorskich gmin i powiatów. Maksymalne wsparcie to 20 tys. zł, jednak nie więcej niż 50% całkowitej wartości inwestycji. Wnioski na dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego br.. Z takiego rozwiązania skorzystał Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Projekt „Zakup sprzętu sportowego i modernizacja siłowni – sali fitness” o wartości 40 tys. zł zyskał uznanie wojewódzkiego samorządu i zostanie wsparty w kwocie 19 tys. zł. Dzięki temu uczniowie klas mundurowych o profilu: policyjnym, straży granicznej, straży pożarnej i wojskowej, którzy wymagają nowoczesnej infrastruktury pozwalającej im utrzymać formę fizyczną, zyskają dostęp do nowoczesnej infrastruktury. 

– Zakup urządzeń oraz akcesoriów wpłynie na poprawę jakości pracy uczniów i nauczycieli, poprawi bezpieczeństwo na zajęciach oraz podniesie atrakcyjność ćwiczeń. Nowoczesna siłownia wpłynie na wzrost motywacji uczniów do aktywności fizycznej i będzie alternatywną formą spędzania czasu wolnego. Warto przypomnieć, iż w ubiegłym roku również skorzystaliśmy z pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego i dokonaliśmy modernizacji sali sportowej w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu – mówi starosta Tomasz Tamborski. 

Wymiana mat łuczniczych oraz strzałochwytu na Torach Łuczniczych MOSiR w Kołobrzegu

W ostatnich dwóch latach z  „Programu pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” udało się ukończyć na terenie powiatu kołobrzeskiego cztery projekty. Były to:
– Zakup i montaż ogólnodostępnej siłowni street workout na plazy centralnej przy molo – dofinansowanie 10 tys. zł 
– Remont i modernizacja siłowni w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu – dofinansowanie 20 tys. zł
– Wymiana mat łuczniczych oraz strzałochwytu na Torach Łuczniczych MOSiR w Kołobrzegu przy ul. Łopuskiego 38 – dofinansowanie 9,2 tys. zł
– Zakup sprzętu sportowego i modernizacja sali sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu – dofinansowanie 18,5 tys. zł

Stan epidemii zmusił część samorządów do cięcia wydatków na inwestycje. Samorząd województwa – w porównaniu z zeszłoroczną pulą – zwiększył kwotę wsparcia w 2020 roku o 150 tys. zł.  

– Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, wstrzymała mnóstwo działań i inicjatyw. Cieszy fakt, że w tym trudnym czasie włodarze gmin i powiatów podjęli odważne decyzje i inwestują. Przyznane zachodniopomorskim samorządom środki mają ułatwić oraz przyśpieszyć modernizację lokalnej infrastruktury sportowej – zaznacza marszałek województwa Olgierd Geblewicz. 

Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło prawie 8 mln zł. Umożliwiło ono realizację ponad pół tysiąca różnych inwestycji, poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie. Tegoroczne inwestycje zostaną zakończone do 31 grudnia 2020 r. 

Remont i modernizacja siłowni w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz