11.1 C
Kołobrzeg
17 maja 2022
Także.pl
Image default

“Marsz ku wolności!” już dzisiaj. Kołobrzeżanie będą protestować przeciwko zakazowi aborcji

Już dzisiaj o godz. 18.00 pod Bazyliką rozpocznie się kolejny protest przeciw czwartkowemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

W zeszłą niedzielę w Kołobrzegu odbyły się dwa protesty – pierwszy pod bazyliką o godz. 12.30 oraz drugi o godz. 16.00 na molo. Na obu zgromadzeniach było słychać dosadne głosy niezadowolenia z decyzji TK oraz uwagi kierowane pod adresem polityków PiSu i Konfederacji. 

– Pierwszy marsz dał nam dużo siły i świadomości, że w tym mieście jest nadzieja. Tym razem chcemy być jeszcze głośniejsi, krzyczeć jeszcze bardziej! Potrzebujemy naszej wspólnej pracy i walki, by dotrzeć do celu. – informują organizatorzy.

Swoje wsparcie dla protestujących zapowiedział poseł Marek Hok, którego biuro poselskie otwarte jest dla wszystkich osób potrzebujących pomocy prawnej: “Dzisiaj w całym kraju organizowane są protesty przeciw orzeczeniu pseudo Trybunału Konstytucyjnego. Jeżeli zajdzie potrzeba pomocy prawnej albo jakiejkolwiek innej – proszę o kontakt. Moje Biura Poselskie są dla Was otwarte.”

Słowa wsparcia dla protestujących kołobrzeżanek i kołobrzeżan wyraził starosta Tomasz Tamborski. – Kochani, znacie mnie i wiecie, że tak, jak popierałem #StrajkKobiet 4 lata temu, tak i teraz całym sercem jestem z Kobietami – informuje. – Dla mnie to oczywiste, że każda pracownica ale i pracownik starostwa, którzy będą chcieli dołączyć do tej inicjatywy, mają do tego prawo. Nie będę utrudniał, będą wspierał. To zawsze ma być Wasz wybór, nie nakaz! – dodaje starosta.

Również prezydent Anna Mieczkowska poinformowała o wsparciu dla osób, które zdecydują się wziąć w dzisiejszym proteście. – Moi współpracownicy otrzymali ode mnie taką wiadomość: Jutro, tj. w środę 28 października w całym kraju organizowany jest Strajk Kobiet. Proszę wszystkich Naczelników oraz Kierowników wydziałów o umożliwienie paniom oraz panom wzięcia dnia wolnego lub wyjścia prywatnego, do odpracowania po godzinach lub innego dnia. – poinformowała prezydent.

Przeciwny decyzji prezydent Anny Mieczkowskiej jest klub Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Kołobrzeg. Jak pisze na swoim profilu: “Urząd Miasta nie jest miejscem, w którym tego typu przekazy powinni otrzymywać urzędnicy. Jak mają się czuć urzędnicy, którzy nie popierają tego strajku a w sposób szczególny jego formy i przekazywanych tam treści? Czy Urząd to miejsce na takie komunikaty? Jak mają się czuć wreszcie mieszkańcy, którzy nie podzielają poglądów Pani Prezydent? Mogą liczyć na równe traktowanie w Urzędzie? Po co to upolitycznianie i podżeganie do konfliktu? Naśladownictwo Rafała Trzaskowskiego i Aleksandry Dulkiewicz, idoli Pani Prezydent nie rozwiąże problemów Kołobrzegu.”

Foto: FB Czarny Kołobrzeg

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz