4.8 C
Kołobrzeg
29 listopada 2021
Także.pl
Image default

Majówka na kołobrzeskich drogach. Prawo jazdy straciło 10 osób

W miniony majowy weekend na terenie powiatu funkcjonariusze z kołobrzeskiej drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców.

Policjanci zatrzymali prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h, a także kierowali pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu.

Podczas weekendu mundurowi z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu w ramach działań pn. „Prędkość” i „Trzeźwość” wyeliminowali z ruchu 10 kierujących, którzy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów i przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h oraz prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Zatrzymani przez drogówkę „piraci drogowi” poza utratą praw jazdy na 3 miesiące otrzymali również wysokie mandaty i punkty karne. Amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci prowadzili również akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu – to czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki.

Policja apeluje o włączenie się w akcję „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!” poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie oraz dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem — zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

Źródło: KPP Kołobrzeg

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz