13.1 C
Kołobrzeg
18 września 2021
Także.pl
Image default

Kuś: zysk polityczny jest dla PiS najważniejszy [wideo]

Wicestarosta Jacek Kuś uważa, że działania wokół wyborów są skandaliczne, a PiS patrzy tylko na zysk polityczny. Ocenia również „tarczę antykryzysową”, która według zapewnień rządzących ma pomóc przedsiębiorcom i pracownikom. 

– Miałem nadzieję, że w momencie kiedy problem pandemii będzie wzrastał, rządzący wycofają się z pomysłu organizacji wyborów – mówi wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś. Jego zdaniem organizacja wyborów w jakiejkolwiek formie jest niemożliwa z punktu technicznego. – Jesteśmy miesiąc przed wyborami i mamy tyle pytań – dodaje. 

W opinii Jacka Kusia odrzucenie senackich poprawek do „tarczy antykryzysowej” przez Sejm przekreśla jej skuteczność. Wskazuje również na potrzebę odpowiedniej pomocy, bez której cała gospodarka mocno odczuje spowolnienie i być może nie będzie mogła wrócić do normalności. Kuś wskazuje, że pieniądze, które dzisiaj powinny być przeznaczone na pomoc przedsiębiorcom i pracowników zostały rozdane przez rząd. – Pomoc powinna być kierowana do najsłabszych, ludzi chorych, emerytów i rencistów, ale wiemy, co działo się w poprzednich latach, kiedy uprawiano rozdawnictwo. Teraz to rozdawnictwo odbija się czkawką – wskazuje Jacek Kuś. Jak zaznacza, samorząd chce pomóc lokalnym przedsiębiorcom i pracowników i w ramach kompetencji oraz możliwości będzie podejmował odpowiednie działania. 

Więcej w materiale wideo

Jacek Kuś o wyborach i "tarczy antykryzysowej"

Jacek Kuś w rozmowie z nami przedstawia swoje stanowisko w sprawie planowanych wyborów prezydenckich, ocenia "tarczę antykryzysową" i przewiduje jak spowolnienie gospodarcze może wpłynąć na Kołobrzeg.

Opublikowany przez Także Sobota, 4 kwietnia 2020

Powiązane wpisy

Pszczelarze świętowali w Przelewicach

Redakcja

Pracownia Teatralna RCK zaprasza na przedstawienia

Redakcja

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego pt. “Żeby umarło przede mną”.

Redakcja

Zostaw komentarz