-1.1 C
Kołobrzeg
5 marca 2021
Także.pl
Image default

Kto zostanie „Sołtysem Roku” 2021?

Odgrywają bardzo istotną rolę w budowaniu wizerunku i tradycji wsi – są inspiratorami i animatorami podejmowanych przez sołectwo działań, to wokół nich skupia się życie kulturalne i społeczne. Mowa tu o zachodniopomorskich sołtysach, których aktywne działania mogą zostać docenione w konkursie „Sołtys Roku” 2021. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia br.  

– Potrafią słuchać mieszkańców swoich miejscowości i motywować ich do działania, są najbliżej ich trosk i problemów, to oni dbają o rozwój swoich małych ojczyzn- mówi wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz. – Zachęcam do zgłaszania kandydatur tych wyjątkowych osób w dziewiątej już edycji konkursu – dodaje wicemarszałek. 

Sołtysi integrują mieszkańców, sprawiają, że miejscowości tętnią życiem każdego dnia. „Sołtys Roku” 2021 to doskonała okazja do zaprezentowania wyjątkowych osób zaangażowanych w życie małych ojczyzn. Na laureatów sprawujących swoją funkcję przez co najmniej cały rok 2020 oprócz tytułu, czekają trzy nagrody finansowe, każda w wysokości 5 tys. zł. 

Konkurs ma charakter otwarty. Kandydata z obszaru województwa zachodniopomorskiego do tytułu „Sołtys Roku” 2021 mogą zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (co najmniej 10 osób), rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej. 

Zgłoszenia należy przesyłać do 30 kwietnia br. na adres:Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin z dopiskiem KONKURS „SOŁTYS ROKU” 2021.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Wydziału
Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego WZ: http://www.wrir.wzp.pl

Powiązane wpisy

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych [wideo]

Redakcja

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5

Redakcja

Kołobrzeska Róża Wiatrów przyznana

Redakcja

Zostaw komentarz