11.1 C
Kołobrzeg
17 maja 2022
Także.pl
Image default

Konferencja SmartUp!2021 – innowacje i przedsiębiorczość na Pomorzu Zachodnim

Czy możliwa jest całkowita rezygnacja z paliw kopalnych? Jaka jest alternatywa dla plastiku? Czy kobietom jest łatwiej zaistnieć i odnieść sukces w świecie nowych technologii? Jakie są najbardziej niewiarygodne zastosowania sztucznej inteligencji? Jak będzie wyglądał świat robotyzacji za 100 lat? Na co być gotowym na rynku pracy przyszłości? To tylko niektóre z pytań, które pojawią się podczas eksperckich dyskusji podczas konferencji SmartUp!2021, która odbędzie się 26-27 października.

To już trzecia edycja SmartUp! – konferencji organizowanej przez Województwo Zachodniopomorskie w ramach Zachodniopomorskich Dni Przedsiębiorczości i Innowacji 2021.

– Świat cyfrowych innowacji nabrał gwałtownego rozpędu. Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować od 2020 roku, przyspieszyła szereg nieuchronnie zachodzących zmian. Firmy z dnia na dzień musiały zmienić dotychczas obowiązujące modele biznesowe. Z kolei rozpowszechnienie się pracy zdalnej oraz przeniesienie wielu aktywności do sieci zachwiało równowagą pomiędzy życiem osobistym a zawodowym – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Trudno przewidzieć, jakie zjawiska biznesowo–gospodarcze zdominują następne lata. Jedno jest natomiast pewne – gospodarkę czeka przyspieszona transformacja. Nowatorskie rozwiązania decydują o przyszłości firm oraz wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Aby wyjść im naprzeciw, musimy mieć świadomość, że naszymi działaniami i wyborami już dziś tworzymy lepsze jutro.  
                   
Tegoroczna edycja spotkania dotyczyć będzie zwłaszcza nowych technologii, aktualnych trendów w biznesie, ekorozwiązań w firmach, zagadnień work-life-balance oraz kobiecych sukcesów z tym związanych. Dowiemy się, jak znacząca jest rola MŚP i innych instytucji w realizacji celów zrównoważonego rozwoju oraz jak możemy harmonizować relacje między gospodarką, społeczeństwem i przyrodą. Poznamy nowe trendy technologiczne i innowacyjne w biznesie, zwłaszcza dzięki wsparciu przedsiębiorczości kobiet oraz propagowaniu korzyści, jakie przynosi różnorodność w firmie.

Wśród wielu znakomitych prelegentów znaleźli się m.in: Agata Kurek – twórczyni marki odzieżowej KOKOworld, Karolina Pilarczyk – mistrzyni Europy w dritfingu, Sebastian Grabowski – prezes fundacji Architectspl, Andrzej Gawlik – szef znanej firmy detailingowej z Warszawy; Aleksandra Klonowska – Szałek – inicjatorka portalu Slowhop.com, autorka przewodników.

Podczas dwudniowej konferencji zaplanowano cztery panel tematyczne: Jak być EKO i zarobić? Sukces na obcasach, Czy zastąpi nas technologia?, Work-life balance po pandemii.
Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się wykłady gości specjalnych: Doroty Wellman, Janiny Bąk oraz Karola Wójcickiego. Prowadzącym będzie Bartek Jędrzejak z  TVN.

Start on-line: 26 października o godzinie 10.00.
Rejestracja odbywa się na stronie: https://smartup.wzp.pl/rejestracja/
Więcej informacji o dwudniowej konferencji i szczegółowy program wydarzenia znajdą Państwo na stronie: https://smartup.wzp.pl/program/

Powiązane wpisy

Anna Bańkowska nową przewodniczącą PO

Redakcja

Regionalny Szpital w Kołobrzegu zaprasza na szczepienia przeciw grypie

Redakcja

Anna Bańkowska w Krajowej Radzie Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Redakcja

Zostaw komentarz