-11.1 C
Kołobrzeg
18 stycznia 2021
Także.pl
Image default

Kołobrzeska Izba Gospodarcza przyznała nagrody najlepszym uczniom

Kołobrzeska Izba Gospodarcza, jak co roku przyznała nagrody dla uczniów szkół średnich powiatu kołobrzeskiego. 

W poniedziałek 2 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu o godz. 8:00, a w Zespole Szkół Nr. 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu o godz. 8:30, podczas inauguracji roku szkolnego 2019/2020, troje z nagrodzonych uczniów, otrzyma dyplomy gratulacyjne wraz z symbolicznymi czekami.  Wręczenie nagrody w Zespole  Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie nastąpi 5 października o godz. 10:00 podczas uroczystości ślubowania klas I.

I nagrodę i czek na kwotę 1.000 zł otrzyma Adam Sieruga, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.
II nagrodę ex aequo i czek na kwotę 700 zł otrzyma Gabriela Jagiełka, uczennica Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.
II nagroda ex aequo i czek na kwotę 700 zł trafi do Maksymiliana Szafera, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

W tegorocznej edycji zdecydowaliśmy również o przyznaniu nagrody specjalnej w wysokości 500 zł za wyjątkowe osiągnięcia krajowe i międzynarodowe w programowaniu dla Łukasza Roberta Ameljana, ucznia Zespołu Szkół Nr. 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Nagroda KIG stanowi wyróżnienie indywidualne dla uczniów, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w nauce z przedmiotów ścisłych, jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka, czy astronomia. Uczniów, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny, jednocześnie wykazujących się  wrażliwością i aktywnością społeczną.

Powiązane wpisy

Zgłoś się na darmowe badanie na obecność COVID-19

Redakcja

Samorządowcy apelują o pomoc. „Nasi przedsiębiorcy walczą o przetrwanie”

Redakcja

Szpital apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku ze szczepieniami przeciw COVID-19

Redakcja

Zostaw komentarz