4.8 C
Kołobrzeg
29 listopada 2021
Także.pl
Image default

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół im. Macieja Rataja

W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie planowane jest utworzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego (klasa wojskowa) dla absolwentów klas podstawowych.

W dniu 25 lutego 2020 roku Rada Powiatu w Kołobrzegu uchwałą nr XVI/110/2020 postanowiła złożyć do Ministra Obrony Narodowej wniosek o udzielenie zezwolenia na utworzenie OPW w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. Macieja Rataja. Jak mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski –Prowadzone w oddziale przygotowania wojskowego zajęcia z zakresu podstawowego i rozszerzonego przygotują ucznia do egzaminu maturalnego, natomiast szkolenie z przygotowania wojskowego, w systemowym rozwiązaniu, przygotuje ucznia do podjęcia służby wojskowej (zawodowej, terytorialnej, kandydackiej). Program szkolenia, realizowany w formie zajęć teoretycznych i praktycznych, służyć będzie rozwijaniu umiejętności przydatnych w służbie wojskowej oraz kształtowaniu postaw patriotycznych i obronnych wśród uczniów.

Wzorem lat ubiegłych oprócz kierunku wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym nabór na rok szkolny 2020/2021 prowadzony będzie na kierunkach:

  • klasa Straży Pożarnej,
  • klasa Policyjna,
  • klasa Straży Granicznej.

Technikum zawodowe proponuje uczniom kierunek Technik Lotniskowych Służb Operacyjnych. Szkoła uczestniczy także od pierwszej edycji w Pilotażowym Programie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Pierwszą edycję programu pilotażowego MON ukończyło, składając przysięgę wojskową 14 kadetów (uczeń klasy wojskowej), jeden został słuchaczem Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W roku szkolnym 2019/2020 kończy się II edycja programu. Deklarację kontynuacji szkolenia po zakończeniu szkoły wyraziło 15 kadetów. Ponadto śledząc losy absolwentów w Siłach Zbrojnych RP oraz Policji służy około 70 absolwentów Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

Z pełną ofertą kształcenia można zapoznać się na stronie szkoły.

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz