12.3 C
Kołobrzeg
28 października 2021
Także.pl
Image default

Gromek: sytuacja w kraju może być katastrofalna [wideo]

Senator Janusz Gromek wyjaśnia z jakiego powodu nie interesuje się obecnie wyborami prezydenckimi, dlaczego wprowadzona “tarcza antykryzysowa” nie spełnia swojej roli, jakiej pomocy dla przedsiębiorców i pracowników chciał Senat oraz co będzie dalej, gdy zagrożenie koronawirusem minie.

W poniedziałek 30 marca br. Senat obradował w sprawie „tarczy antykryzysowej”, która miała zapewnić niezbędną pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Zaproponowane rozwiązania i rygorystyczne ograniczenia względem przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o pomoc, spowodowała, że senatorowie opozycji chcieli wprowadzenia poprawek, które uczyniłyby z niej „tamę antykryzysową”. Sejm odrzucił najważniejsze zdaniem senatora Gromka poprawki dotyczące m.in. przekazania 20 mld zł na ochronę zdrowia, gwarantowanych testów na obecność koronowirusa dla pracowników służb zdrowia i osób w grupie ryzyka, zagwarantowanie do 75% pensji z budżetu zdrowia, zasiłki dla rodziców dzieci do 12 roku życia, czy trzymiesięczne zwolnienie z ZUS dla małych i średnich firm. – Co nam dadzą wybory, co nam da nowy czy stary prezydent, co nam da rząd, co da nam Senat, co da nam Sejm, jeżeli nie będzie firm, które obecnie upadają – mówi senator Gromek i jak dodaje – jeśli mówi się od dłuższego czasu, że Polska jest krajem mlekiem i miodem płynący, że budżet mamy zrównoważony i nagle okazuje się, że jest to fikcją. 

Więcej w materiale wideo

Janusz Gromek o działaniach w sprawie koronawirusa

Dlaczego Janusz Gromek – Senator RP nie interesują wybory prezydenckie, jak ocenia „tarczę antykryzysową”, czy pracownicy służby zdrowia otrzymują potrzebną pomoc i co będzie dalej, gdy zagrożenie koronawirusem wygaśnie – o tych i wielu innych kwestiach usłyszycie w naszej dzisiejszej rozmowie.

Opublikowany przez Także Piątek, 3 kwietnia 2020

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz