20.8 C
Kołobrzeg
26 lipca 2021
Także.pl

Dominik Dobrowolski zawita do Kołobrzegu

Podróżnik i ekolog opowie o swojej wyprawie i zaapeluje o większą troskę o czystość plaż i o walkę z zaśmieceniem naszego morza.

Po sukcesie zeszłorocznej rowerowej wyprawy ekologicznej dookoła Polski pt. “Cycling Recycling”, która zdobyła tytuł najlepszej akcji edukacyjnej 2016 roku ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski rusza na kolejną wyprawę i cykl edukacyjnych akcji. Tym razem przemierza polskie wybrzeże Bałtyku. Wyruszył 31 lipca z Świnoujścia trasą przez Międzyzdroje, Kołobrzeg, Koszalin, Darłowo, Słupsk, Hel, Trójmiasto, Elbląg kończąc 12 sierpnia w Braniewie.

W Kołobrzegu pojawi się 2 sierpnia o godzinie 11.00 na parkingu pod sklepem Biedronka przy ulicy Trzebiatowskiej 29. Podróżnik opowie o swojej wyprawie i zaapeluje o większą troskę o czystość plaż i o walkę z zaśmieceniem naszego morza. W godz. 10-15 odbędą się tam ekoquizy z nagrodami dla mieszkańców i turystów. Do wygrania między innymi ekokoszulki “Andrzeja, co rysuje”. Zorganizowany zostanie także punkt informacji recyklingowej z bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi. Z kolei Fundacja ProKarton będzie rozdawała darmowe soki uczestnikom konkursów.

Partnerami wyprawy Cycling Recycling są: Remondis Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzyskui sieć sklepów Biedronka.