5.6 C
Kołobrzeg
5 marca 2021
Także.pl
Image default

Dlaczego warto?

Felieton Mirosława Tessikowskiego. 

Tytułowe pytanie dotyczy tego najważniejszego politycznie dnia – czyli 28 czerwca i prawdopodobnie 12 lipca – czyli wyborów prezydenta RP.  Oczywiście wszyscy wiemy, że wybory miały być 10 maja, wiemy też, że z powodu szczytu epidemii oraz próbom wprowadzenia na siłę głosowania wyłącznie korespondencyjnego, nieudolnie przygotowywanego przez ekipę Jacka Sasina wybory się nie odbyły, żałosne i nieuczciwe jest obwinianie opozycji, że to z jej winy wyborów w dniu 10 maja nie było. Po kolejnej zmianie ustawy dotyczącej wyborów ostatecznie, przy porozumieniu wszystkich sił politycznych ustalono, że wybory odbędą się w trybie mieszanym 28 czerwca, dzisiaj już wiemy ,ze tylko ok 170 tysięcy wyborców zdecydowało się głosować korespondencyjnie. Rafałowi Trzaskowskiemu dano praktycznie 5 dni na zebranie 100 tysięcy podpisów poparcia – ostatecznie udało się ich zebrać ponad 1 milion 600 tysięcy. Polacy spontanicznie rzucili się do pomocy aby zebrać wymaganą liczbę podpisów, entuzjazm i optymizm jaki towarzyszył tej społecznej zbiórce jest naprawdę godny podkreślenia, pokazał też wolę, chęć zmian u dużej części wyborców.

Ostatecznie mamy 11 kandydatów do objęcia urzędu prezydenta. W stawce liczących się jest ich 4-5. Wejście do wyborczej rywalizacji Rafała Trzaskowskiego zdecydowanie zmieniło społeczne poparcie kilku kandydatów. Wszystko wskazuje na to, że w ostatecznej rozgrywce, w II turze pozostanie Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Bardzo nieudana debata w TVP, której głównym celem było obniżenie wyborczych szans kandydata Koalicji Obywatelskiej, ukierunkowanie wszystkich programów telewizji „publicznej” na dyskredytowanie Rafała Trzaskowskiego, póki co nie przynosi oczekiwanych rezultatów dla zleceniodawców tego typu działań. Notowania Rafała Trzaskowskiego rosną i już w kilka sondaży daje mu zwycięstwo w II turze nad obecnie urzędującym prezydentem.

I wracamy do tytułowego pytania,  tylko bardziej sprecyzowanego – dlaczego warto zagłosować na Rafała Trzaskowskiego?  Otóż jeżeli państwo „macie dość” dzielenia, szczucia, nazywania Was „chamską hołotą, zdradzieckimi mordami, gorszym sortem”, czy też chcecie prezydenta niezależnego od jednego polityka – to głosujcie na Rafała Trzaskowskiego.  Jeżeli chcecie, żeby ktoś realnie patrzał obecnej władzy na ręce i miał możliwość wpływania na proces legislacyjny głosujcie na Rafała. Jeżeli chcecie, żeby Polska była krajem, z którym liczą się w Europie, jeżeli chcecie, żeby niepodważalne było uczestnictwo Polski we wspólnocie europejskiej głosujcie na Rafała Trzaskowskiego. Jeżeli macie dość łamania konstytucji, stanowienia prawa nocą i podpisywanie nocą przyjętych ustaw to głosujcie na Trzaskowskiego, Jeżeli chcecie przejrzystości, transparentności, rozliczenia olbrzymiej ilości afer (KNF, skoki, maseczki, respiratory, 70 mln za wybory i dziesiątek innych), jeżeli macie dość upolitycznienia Trybunału Konstytucyjnego, upolitycznienia prokuratury, niszczenia sądów i sędziów oddajcie głos na Rafała Trzaskowskiego.

Gdyby jednak zdarzyło się , że do II tury wszedłby inny kandydat z opozycyjnej strony to jemu należy powierzyć swój głos. Tylko zmiana w prezydenckim pałacu pozwoli na przywrócenie demokratycznego państwa prawa.

Mirosław Tessikowski 

Powiązane wpisy

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych [wideo]

Redakcja

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5

Redakcja

Kołobrzeska Róża Wiatrów przyznana

Redakcja

Zostaw komentarz