-11.1 C
Kołobrzeg
18 stycznia 2021
Także.pl

Debata o bezpieczeństwie na terenie odtworzonego postarunku policji w Dygowie

Policjanci z Posterunku Policji w Dygowie zorganizowali debatę społeczną pod nazwą “Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbyła się w Sali Wiejskiej w Dygowie, udział w niej wzięli policjanci, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz mieszkańcy gminy Dygowo. Omówiono tematy związane z działalnością profilaktyczną policjantów, Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz pracą dzielnicowego.

Podczas debaty funkcjonariusze zapoznali uczestników z „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która służy jako narzędzie diagnozujące zagrożenia społeczne, najbardziej dokuczliwe dla mieszkańców oraz z aplikacją „Moja Komenda” – pierwszym mobilnym przewodnikiem po polskich jednostkach Policji, dzięki której można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić.
Ważnym aspektem, który został poruszony w trakcie debaty była służba dzielnicowego, który poprzez podejmowane działania i budowanie relacji z lokalnym społeczeństwem, ma nieodzowny wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców swojego rejonu służbowego. Przybliżone zostały sylwetki dzielnicowego, działania priorytetowe służby dzielnicowego oraz działania w obszarze profilaktyki społecznej.
W dniu 5 grudnia 2016 roku odtworzono Posterunek Policji w Dygowie. W trakcie debaty funkcjonariusze podsumowali dotychczasowe wyniki w służbie , działalność profilaktyczną a także współprace z samorządem.
Debata była także okazją do dyskusji, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę dla bezpieczeństwa na terenie gminy Dygowo.

fot.kolobrzeg.policja.pl