7.2 C
Kołobrzeg
30 października 2020
Także.pl

Bejnarowicz zostanie wójtem… Rewala

Gmina Rewal funkcjonuje bez wójta od początku listopada. Sytuacja tego nadmorskiego samorządu jest skomplikowana.

Wójt Robert Skraburski został zawieszony przez prokuratora w pełnieniu swojej funkcji w czerwcu br. Zarzuty pod jego adresem dotyczą między innymi zaciągania przez gminę kredytów w para bankach. Wójt odwołał się od tej decyzji do sądu. Bezskutecznie. We wrześniu premier odwołała go ze stanowiska. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a później być może do NSA. Obowiązki wójta przejęła na ten czas zastępca Skraburskiego Wiolette Brzezińska. Z końcem października poinformowała jednak, że składa rezygnację. W tej sytuacji wojewoda zachodniopomorski wyznaczył osobę, która do czasu wyborów będzie pełniła obowiązki wójta Gminy Rewal. Po szerokich konsultacjach, między innymi z wójtem Gminy Kołobrzeg Włodzimierzem Popiołkiem, wybór padł na Macieja Bejnarowicza. Kandydaturę zatwierdziła premier Beata Szydło.

Maciej Bejnarowicz nowy Urząd obejmie niezwłocznie. Co o awansie mówi sam Bejnarowicz? „Po otrzymaniu propozycji, długo i szczegółowo ją rozważałem. Rozmawiałem też z obecnym szefem. Uznałem, że będzie to niezwykle trudne, ale też ambitne i rozwojowe wyzwanie. W Gminie Kołobrzeg udało się osiągnąć bardzo wiele. Zostawiam tu serce i będę wspierał wójta i mieszkańców w realizacji ambitnych zamierzeń! Czas na kolejne wyzwanie. Przed Gminą Rewal poważne zmiany, w zarządzaniu i planowaniu. Pierwszym ważnym krokiem będzie stworzenie budżetu na przyszły rok. Urząd Gminy szybko musi stać się instytucją świadczącą rzetelne usługi na rzecz mieszkańców. Mam nadzieję szybko  rozpoznać potencjał i jego możliwości . Diagnoza sytuacji, bilans, opracowanie i efektywne wdrożenie programu naprawczego w tym zadłużonym samorządzie – to zadanie postawione przede mną. Jestem przekonany, że z odpowiednio nastawionymi współpracownikami osiągniemy ten cel. Zmiany będą  bardziej ewolucyjne niż rewolucyjne. Trzeba jednak natychmiast wyeliminować wszelkie praktyki działania niezgodnego z prawem. Mieszkańcy muszą odzyskać zaufanie do urzędu i włodarzy. Czas na normalność, bezpieczeństwo i zapewnienie perspektyw stabilnego rozwoju”.

Rezygnacja ze stanowiska zastępcy wójta Popiołka ma również konsekwencje dla Gminy Kołobrzeg. Wójt nie podjął jeszcze decyzji w jaki sposób i kto przejmie obowiązki Macieja Bejnarowicza. „Rozumiem sytuację Gminy Rewal. Od długiego czasu obserwujemy ją wszyscy z niepokojem. Decyzja wojewody i premier są szansą dla tego pięknego i wartościowego Regionu na uczciwy i zbilansowany rozwój. Jego mieszkańcy i goście zasługują na to i mogą liczyć na naszą pomoc. Wspieram zatem tę decyzję i myślę, że naszą gminną rzeczywistość szybko dostosujemy do nowej sytuacji” – komentuje wójt Włodzimierz Popiołek.

Powiązane wpisy

Przechodzień powstrzymał złodzieja

admin

AKTYWNA INSTALACJA PRZESTRZENNA

admin

Dwoje dzieci topiło się w Dźwirzynie

admin