2.2 C
Kołobrzeg
5 marca 2021
Także.pl
Image default

Bańkowska: te pieniądze przedsiębiorcom i pracownikom się należą [wideo]

W rozmowie z nami członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska informuje o pomocy finansowej realizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy.

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie rozpoczął wypłacanie świadczeń z tytułu przestoju ekonomicznego oraz z tytułu obniżenia czasu pracy. Jak podkreśla członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, te pieniądze nie są pomocą rządową, tylko pochodzą z  Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, który od ponad 20 lat opłacają pracownicy. 

– Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych był stworzony po to aby w sytuacji spowolnienia lub kryzysu gospodarczego jaki obserwujemy teraz w związku z koronawirusem, pracownicy mieli zagwarantowane takie świadczenia – podkreśla Anna Bańkowska. Więcej w materiale wideo

Anna Bańkowska o wsparciu realizowanym przez WUP

Anna Bańkowska – Członek Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego w rozmowie z nami podkreśla, że rząd wypłacając pieniądze w ramach postojowego oraz z tytułu obniżenia czasu pracy nie robi nam łaski: "te pieniądze przedsiębiorcom i pracownikom się należą".

Opublikowany przez Także Środa, 22 kwietnia 2020

Powiązane wpisy

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych [wideo]

Redakcja

Nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5

Redakcja

Kołobrzeska Róża Wiatrów przyznana

Redakcja

Zostaw komentarz