12.3 C
Kołobrzeg
28 października 2021
Także.pl
Image default

1 września startuje Branżowa Szkoła II stopnia

 Rada Powiatu w Kołobrzegu podjęła uchwałę o założeniu z dniem 1 września 2020 roku Branżowej Szkoły II stopnia i nadała jej statut.

W roku szkolnym 2020/2021 Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego planuje utworzenie oddziału dla zawodów technik mechanik (kwalifikacja MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń) oraz technik żywienia i usług gastronomicznych (kwalifikacja HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych).

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski zachęca młodzież do zapoznania się z ofertą i rozważenia wyboru nowych kierunków kształcenia w Zespole Szkół nr 2 w Kołobrzegu. Aplikować do szkoły mogą absolwenci szkół branżowych I stopnia i zawodowych, którzy ukończyli naukę w zawodach: kucharz (kwalifikacja: HGT.02. Przygotowywanie i wydawanie dań), mechanik-monter maszyn i urządzeń (kwalifikacja: MEC.03. Montaż i obsługa maszyn i urządzeń), operator obrabiarek skrawających (kwalifikacja: MEC.05. Użytkowanie obrabiarek skrawających), ślusarz (kwalifikacja: MEC.08. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn i urządzeń).

Szczegóły pod numerem telefonu 94 35 239 36 wew.10. Statut znajduje się na BIP Starostwa Powiatowego. 

Powiązane wpisy

Wystawa „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” w MOSiR

Redakcja

Komunikacja Miejska przedstawiła rozkład jazdy dodatkowych autobusów na 1 listopada

Redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Milli

Redakcja

Zostaw komentarz