24.4 C
Kołobrzeg
4 lipca 2020
Także.pl

Zwiększono liczbę pieszych patroli

Od dziś na ulicach naszego miasta pojawiły się dodatkowe patrole piesze. Szeregi policjantów z kołobrzeskiej jednostki już po raz kolejny zasilili mundurowi przechodzący etap adaptacji zawodowej.

W ramach adaptacji zawodowej 12 policjantów wraz z 4 doświadczonymi policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie pełnią służbę na terenie Kołobrzegu. Młodzi stażem funkcjonariusze dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w policji. Ukończyli kurs podstawowy zakończony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.

Policyjni adepci w naszym mieście kierowani będą przeważnie w miejsca zagrożone, tam gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw i szkół. Policjanci zostaną oddelegowani w newralgiczne miejsca, które mieszkańcy miasta zgłosili za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zadania wykonywane przez policjantów będą odbywać się w patrolach pieszych, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych. Pełnienie przez wspomnianych policjantów służb możliwe jest dzięki środkom przekazanym przez samorząd. Dzięki wsparciu finansowemu funkcjonariusze zostali zakwaterowani w policyjnym obiekcie.

info: KPP w Kołobrzegu