22.8 C
Kołobrzeg
12 sierpnia 2020
Także.pl

Żeglarska ławeczka powstała w Dźwirzynie

To kolejny element architektury, który nadaje gminnym miejscowościom nadmorskim tożsamość.

Pierwsza z nich stanęła na skwerze przy ul. Wyzwolenia. Ławeczka z masztem uatrakcyjni to miejsce. Pomysłodawcami byli mieszkańcy, a prace nadzorował sołtys Dźwirzyna Jerzy Szczubełek, który przyglądał się ostatniemu etapowi produkcji. Szczubełek będzie starał się o kolejne elementy podobnej małej architektury w innych miejscach w Dźwirzynie.

– Formy małej architektury, takie jak chociażby nowa ławka pod żaglami w Dźwirzynie, będą naszymi wyróżnikami. Powstała z myślą o turystach, którzy chętnie wykonują w takich miejscach zdjęcia, a tym samym zabierają ze sobą miłe wspomnienie naszych nadmorskich miejscowości w świat.  Jestem przekonany, że będzie cieszyła mieszkańców i gości. Być może powstanie ich w przyszłości więcej i będą podkreślały charakter Dźwirzyna, szczególnie w kontekście jego rozwoju jako bazy sportów wodnych oraz żeglarstwa – podkreślił wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek.

Opracowania koncepcji i wykonania ławki podjęła się grzybowska pracownia Sroka Design za kwotę nieco ponad 20 tys. złotych.  – W trakcie prac powstało kilka projektów, będących różnymi wariantami nawiązania do tematyki żeglarstwa i połączeniem formy promocyjnej z użytkową. – zapewnia Urząd Gminy

Żeglarska ławka w Dźwirzynie

Powiązane wpisy

Bałtycka Odyseja ruszy z Dźwirzyna do Mielna. Po drodze zadba o czystość polskich plaż

Redakcja

Współpraca policjantów z Gościna i Dźwirzyna pozwoliła odzyskać skradziony samochód

Redakcja

Życzenia od Wójta Gminy Kołobrzeg

Redakcja