7.2 C
Kołobrzeg
30 października 2020
Także.pl
Image default

Zdrowszy Kołobrzeg – program profilaktyczny dla mieszkańców miasta

Rusza program profilaktyczny skierowany do mieszkańców naszego Kołobrzegu. Na dzisiejszej konferencji Prezydent Anna Mieczkowska wraz ze swoim zastępcą zapowiedziała pakiet badań, które zostaną sfinansowanie z budżetu miasta. Będą to m.in.:

  • badania PSA w kierunku diagnostyki raka prostaty – na te badania zostanie przeznaczone 13.5 tysiąca złotych i obejmie około 500 mężczyzn w wieku powyżej 50 roku życia. Badania laboratoryjne można wykonać w Intermedical, a rejestracja jest dostępna od dzisiaj.
  • badania w kierunku diagnostyki raka piersi – skierowane do kobiet w wieku od 20 do 49 roku życia (dla kobiet powyżej 50 r.ż. przewidziane są badania refundowane przez NFZ). Pakiet obejmuje poradę lekarza oraz skierowanie na mammografię lub USG. – przeznaczono na nie 75 tysięcy złotych.
  • szczepienia na grupę dla osób powyżej 67 roku życia – wykonywane będą w Regionalnym Szpitalu (rejestracja będzie dostępna między 2 a 19.09 od poniedziałku do czwartku w godzinach 13:00 – 15:00). Przeznaczono 50 tysięcy złotych, a koszt jednego szczepienia to 70 zł.
  • wykrywanie wczesnych oznak osteoporozy – jak w zeszłym roku, będzie dostępne mobilne centrum na Placu Pionierów w okolicy października. Tym razem przez 5 dni będą wykonywane badania. Koszt takiej usługi to 8 tysięcy złotych.

Powiązane wpisy

Grypa atakuje województwo zachodniopomorskie

Redakcja

TAKŻE|Hok: polskie społeczeństwo starzeje się w zawrotnym tempie

Redakcja

Zostaw komentarz