27.8 C
Kołobrzeg
15 sierpnia 2020
Także.pl

Zdrowotne działanie węgla drzewnego

Klub Zdrowia z Bocianiej 4 zaprasza na ciekawy wykład pt. “Zdrowotne działanie węgla drzewnego”.

Węgiel drzewny jest stosunkowo mało znanym środkiem leczniczym, a szkoda ponieważ ma bardzo rozległe właściwości. Np. okłady z węgla wyciągają trucizny z ran, leczą biegunki oraz zatrucia pokarmowe, nawet w ekstremalnych przypadkach. Węgiel drzewny w naturalny sposób usuwa toksyny z organizmu, a tym samym usuwa dolegliwości żołądkowe. Węgiel ma zdolności absorpcyjne. Jego powierzchnia jest porowata przez co wychwytuje i wiąże cząsteczki gazów, obcych białek, substancji chemicznych, które zostają wydalone z organizmu. Wchłania płyn z jelit przez co zapobiega wzdęciom i ogranicza powstawaniu gazów jelitowych.

Materiały węglowe chronią drogi oddechowe, dodatkowo używa się ich do oczyszczania gazów przemysłowych, w przemyśle spożywczym, do oczyszczania wody jako katalizatorów. W ostatnich latach przeprowadzane są m.in. badania nad wpływem węgla na chorych z Alzhaimerem. Wykazały one m.in., że działa on uspokajająco, a wręcz cofa stan otępienia w jakim znajdują się chorzy.

Stosuje się go w następujących schorzeniach:
w leczeniu wrzodów,
w częstych krwawieniach z nosa,
w szumach usznych,
przy silnych bólach głowy,
przy bezsenności,
w leczeniu egzemy,
w gorączce,
w zapaleniu oskrzeli,
w astmie,
zalecany osobom często omdlewającym,
ze słabym pulsem,
po rekonwalescencji,
do wybielania zębów.

Można kupić go w każdej aptece bez recepty. Dostępny jest w tabletkach – doustnie, jako zasypka na skórę/okłady oraz do wziewów.

Ponadto po wykładzie prelegent (Gabriel Chmielewski) zaprezentuje ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa. A po prezentacji będzie jak zwykle poczęstunek zdrowych, wegetariańskich potraw. Uczestnicy spotkania otrzymają również bezpłatne egzemplarze kwartalnika “Zdrowie z wyboru”. Wykład odbędzie się w piątek (26.01.2018), o godz. 18:00.