24.7 C
Kołobrzeg
7 sierpnia 2020
Także.pl

Cztery zarzuty dla złodziei

Policjanci z Kołobrzegu ustalili, a następnie postawili zarzuty dwóm sprawcom, którzy odpowiadają za kradzieże mienia.

Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego postawiono cztery zarzuty. Wkrótce obaj sprawcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu na podstawie zebranej wiedzy i podjętych czynności ustalili dane dwóch sprawców, którzy dokonali przestępstw na terenie Kołobrzegu.

Jednym z nich okazał się 24-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Policjanci udowodnili mężczyźnie trzy czyny, których się dopuścił w okresie pomiędzy 11, a 18 stycznia tego roku. Mężczyzna z remontowanego pomieszczenia hotelowego dwukrotnie dokonał kradzieży elektronarzędzi m.in. wiertarek , szlifierek oraz wkrętarek. Wartość wszystkich ukradzionych rzeczy właściciele wycenili na kwotę ponad 5000 zł. W trakcie zatrzymania podejrzewanego o kradzieże 24-latka znaleziono przy nim marihuanę oraz amfetaminę o łącznej wadze ponad 6 gram za co również usłyszał zarzut.

Czynności jakie prowadzili mundurowi z Kołobrzegu doprowadziły również do ustalenia sprawcy kradzieży aluminiowego podestu z posesji przy ul. Jasnej w Kołobrzegu, która miała miejsce pod koniec października ubiegłego roku. Pokrzywdzony wartość utraconego mienia wycenił na kwotę 800 zł. Sprawcą tego przestępstwa okazał się 38-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Zatrzymany również usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyźni zostali rozliczeni i zwolnieni, już wkrótce za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Zarzut jakie zostały im przedstawione zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiązane wpisy

Spotkanie z teatrem ulicznym już w niedzielę

Redakcja

Robert Biedroń przyjechał do Kołobrzegu. Spotkał się z mieszkańcami i turystami [wideo]

Redakcja

Sezon żeglarski rozpoczęty

Redakcja