11.7 C
Kołobrzeg
29 maja 2020
Także.pl
Image default

Zaplanuj z nami najbliższy tydzień. Przegląd wydarzeń RCK

Obecny tydzień w Regionalnym Centrum Kultury zapowiada się niezwykle aktywnie. W ciągu siedmiu dni będzie aż dziewięć okazji do odwiedzenia RCK. Zapraszamy do przeglądu wydarzeń. 

W poniedziałek 8 lipca odbędzie się koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej. Początek o godz.19.00 na scenie plenerowej RCK. Wstęp wolny.
Orkiestra działa od sierpnia 2004 a jej dyrygentem jest Jacek Kujawski. Kołobrzeska Orkiestra Zdrojowa zapewnia oprawę muzyczną miejskich uroczystości patriotycznych i religijnych, latem regularnie koncertuje na scenie plenerowej RCK. W repertuarze zespołu znajdują się standardy m. in. z repertuaru orkiestry Glenna Millera, standardy z lat 20-tych i 30-tych utwory okazjonalne (marsze, utwory sakralne, klasyczne), polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

We wtorek i środę odbędą się koncerty Orkiestry Akordeonowej z Niemiec. Początek o godz.19.00 na scenie plenerowej RCK. Wstęp wolny.
Orkiestra z Lipska koncertowała w Niemczech, Polsce, Chorwacji, Francji, Szwecji, we Włoszech i na Węgrzech. Jej repertuar to muzyka światowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie: rock, pop, muzyka klasyczna czy ludowa. Orkiestra akordeonów wspomagana jest przez perkusję, gitarę basową i klasyczną, keyboard i flet.

We wtorek dzień zacznie się z Porannym Koncertem Kameralnym. 
Początek o godz.10.00 w Parku Koncertów Porannych przy Bindażu (ul.Towarowa). Wstęp wolny.

W środę odbędzie się Koncert Muzyki Filmowej na BIS. 
Początek o godz.20.00 w Amfiteatrze (ul. Fredry 1). Bilety w cenie 49-149 zł, do nabycia w Amfiteatrze od poniedziałku w kasie RCK oraz w sklepie muzycznym Flamenco (ul. Giełdowa 7D). Bilety będą dostępne również na stronie: 
www.royalconcert.pl
Koncert Muzyki Filmowej na BIS, największe hity i najlepsze wykonania utworów z trzech edycji koncertów muzyki filmowej. Teraz na jednym koncercie fantastyczne głosy polskiej sceny muzycznej, m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Moś, Janusz Radek, Andrzej Piaseczny oraz Sławek Uniatowski z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej wprowadzą Państwa w niezwykły filmowy świat najbardziej znanych i lubianych muzycznych przebojów. Koncert pełen dobrej energii i prawdziwych wzruszeń przy dźwiękach z ukochanych filmów takich jak „Dirty Dancing”, „James Bond”, „Pretty Woman”, „Batman Forever”, „Król Lew”, „Robin Hood: Książę złodziei”, „Dawno temu w Ameryce”, „Gwiezdne Wojny” i wielu innych.
Całość poprowadzi polski teatrolog, krytyk filmowy i publicysta – Tomasz Raczek

W czwartek odbędzie się drugi koncert XIX Międzynarodowego Festiwalu “Muzyka w Katedrze”. Początek o godz. 20.30 w Katedrze. Bilety do nabycia w kasie RCK oraz przy wejściu do Bazyliki w czwartki przed koncertem. Bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł. 
Koncert pt. „Młodość i Romantyzm”
Orkiestra Symfoniczna XXVI Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatów Muzycznych
Jan Miłosz Zarzycki-dyrygent
Marta Gębska-skrzypce

W piątek i sobotę odbędzie się I Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego.
Początek o godz.17.00 w sali widowiskowej RCK. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.
Celem Przeglądu jest podtrzymanie pamięci o dorobku i postaci artysty oraz kultywowanie spuścizny artystycznej Przemysława Gintrowskiego wśród różnych grup wiekowych i społecznych. W programie Przeglądu znajdzie się szeroka gama prezentacji artystycznych: konkurs piosenki, koncerty i spektakle.
Pierwszego dnia Przeglądu w piątek 12 lipca o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta (ul. Solna 1) zaprezentuje się 18 zakwalifikowanych wykonawców, którzy wezmą udział w konkursie głównym na interpretację dwóch piosenek z dorobku Przemysława Gintrowskiego. Przyjadą oni do Kołobrzegu, m.in. w Warszawy, Gliwic, Wolsztyna, Dąbrowy Górniczej, Poznania, Gdyni, Olsztyna, Torunia, Krakowa czy Wrocławia.
Oceniać ich będzie jury w składzie: Justyna Holm, Agnieszka Gintrowska, Julia Gintrowska, Jan Poprawa, Paweł Sztompke, Jacek Pechman, Magdalena Kawczyńska.

Po zakończeniu konkursu (ok. 21.00) widzowie zobaczą program słowno-muzyczny pt.: „AUTOPORTRET”. W pierwszej jego odsłonie wystąpią Edyta Kluk – Wisz i Przemysław Tejkowski. Z teatralnej formy wywiadu między dziennikarką a bardem, opartym na autentycznych wypowiedziach Gintrowskiego, wyłoni się portret osobisty artysty. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się o młodości licealnej Gintrowskiego, jego początkach drogi artystycznej, wyborach i postawie patriotycznej. Całość uzupełnią multimedialne prezentacje zdjęć barda. Z kolei w drugiej części, z piosenkami Przemysława Gintrowskiego wystąpią artyści: Jan „Janga” Tomaszewski ,Wojciech Brzeziński i zespół TANGO ATTACK w składzie Hadrian Filip Tabęcki, Piotr Malicki i Grzegorz Bożewicz.

Drugiego dnia w sobotę 13 lipca Przegląd „Pamiątki” rozpocznie się także o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta. Zanim publiczność pozna werdykt jury, a tym samym laureatów konkursu, którym zostaną wręczone nagrody finansowe ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. dr hab. Piotra Glińskiego, Prezesa Zarządu TVP – Jacka Kurskiego i Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP, na scenie zaprezentują się studenci kierunku aktorskiego Warszawskiej Szkoły Filmowej w spektaklu zatytułowanym„POSTACIE”, który wyreżyserowała Magdalena Kizinkiewicz. Stanowi on innowację w podejściu do interpretacji muzyki Przemysława Gintrowskiego. Za pomocą połączenia wielu dziedzin sztuki tj. obrazu, dźwięku, choreografii, scenografii i nowych technologii powstało poruszające dzieło audiowizualne z udziałem młodych aktorów. Jedną z piosenek w tym spektaklu zaśpiewa Julia Gintrowska – córka barda.

Na zakończenie Przeglądu widzowie zobaczą program artystyczny “S.A.L.I.G.I.A”. To trans – opera w wykonaniu artystów ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich w Koszalinie. W programie znalazły się utwory skomponowane przez Gintrowskiego do słów Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, Marka Tercza, Justyny Holm, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Czecha, Bogdana Olewicza, Krzysztofa Marii Sieniawskiego, Mieczysława Jastruna, Natana Tenenbauma i Jacka Kaczmarskiego. Jak przyznaje autorka scenariusza i reżyserka tego spektaklu Ewa Czapik – Kowalewska, wszystkie pieśni, które usłyszy kołobrzeska publiczność „Pamiątek”, niosą przesłania dotyczące ludzkich postaw, poszukiwania drogi, celu, stawiania czoła przeciwnościom i nieuniknionym zmianom. S.A.L.I.G.I.A jest opowieścią o grzechach głównych, buncie, szaleństwie i odrodzeniu w obliczu toczących się kół Historii. Autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym jest Rafał Kowalewski.
Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” poprowadzi znany i ceniony dziennikarz Polskiego Radia Paweł Sztompke.

W sobotę odbędzie się Koncert 10 tenorów.
Początek o godz. 20.00 w Amfiteatrze (ul. Fredry 1). Bilety w cenie 70-90 zł do nabycia: w dniu 11 i 12.07.2019 r. w godz. 10.00-18.00 (przed Amfiteatrem) oraz w dniu koncertu tj. 13.07.2019 r. od godz. 10.00 do 20.00 (przed Amfiteatrem).
Najbardziej ekscytująca grupa wokalna 10 TENORÓW zaśpiewa dosłownie wszystko – od najlepszych piosenek romantyczny pop, ballad rockowych po utwory ludowe aż do arii operowej. Nic dziwnego – jest ich aż DZIESIĘCIU, więc i repertuar szeroki i możliwości znaczące. Ale to przecież nie jest cała prawda o 10 Tenorach z Polski i Ukrainy – ważnym elementem jest perfekcja z jaką wykonują muzykę, oraz skala talentu, który pozwala na sięganie równocześnie do twórczości Johanna Straussa i Leonarda Cohena. Jakie są rezultaty tego spotkania? Oceńcie Państwo sami…

W niedzielę odbędzie się Koncert Gwiazd Disco Polo. 
Początek o godz. 20.00 w Amfiteatrze (ul. Fredry 1). Impreza biletowana.
Największą gwiazdą koncertu będzie Zenon Martyniuk – niekwestionowany król Disco Polo. Oprócz niego wystąpi zespół Boys oraz Adam Chrola. 

Powiązane wpisy

30 lat samorządu w Polsce. Jacek Kuś składa życzenia [wideo]

Redakcja

Od środy utrudnienia w centrum miasta. Miasto rozpoczyna przebudowę skrzyżowania

Redakcja

Wodociągi rozpoczynają nową inwestycję

Redakcja

1 komentarz

Weekendowy plan wydarzeń [wideo] - Także.pl 12 lipca 2019 at 14:58

[…] Pozostałe wydarzenia można sprawdzić w materiale, który przygotowaliśmy na ten tydzień – PRZEGLĄD WYDARZEŃ RCK […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz