20 C
Kołobrzeg
11 sierpnia 2020
Także.pl

Zagraj z Orkiestrą Świątecznej Pomocy! (plan imprezy)

Jak co roku już w  styczniu odbędzie się  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego na ulice miast w całej Polsce wyjdą tysiące wolontariuszy. Możesz być wśród nich.

26 Finał WOŚP zaplanowano na 14 stycznia. Tym razem celem fundacji Jurka Owsiaka będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Jak czytamy na stronie WOŚP – W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – to słowa Jerzego Owsiaka, Prezesa Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Owsiak.

Już dziś wiemy, że 14 stycznia w Kołobrzegu Orkiestra będzie grała od godziny 10 do godziny 20 w okolicach Ratusza, przy ul. Mariackiej, w Zespole Szkół przy ul. Piastowskiej, w Inter Medical, w okolicach Latarni Morskiej oraz molo. Na dziedzińcu ratusza planowane są również występy artystyczne, a także koncert “gwiazdy wieczoru” i tradycyjne światełko do nieba o godzinie 20.00. Obecnie trwają poszukiwania Wolontariuszy. Każdy kto chciałby jeszcze zostać Wolontariuszem podczas 26. Finału WOŚP w Kołobrzegu do 14 grudnia z dowodem osobistym musi udać się do Ratusza (lewe skrzydło) do Pani Mileny Derlikiewicz w godzinach 8-15 oraz dodatkowo w czwartki 30.11, 7.12 oraz 14.12 do godziny 17.00.  Pełny harmonogram wydarzeń w dniu 14 stycznia będzie znany do końca roku. Dodajmy, że neonatologia była już celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie, dzięki niej na wszystkie oddziałī noworodkowe w całej Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121 909 333,39 zł. Dzięki Orkiestrze udało się zakupić 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiogramy. W tym roku Fundacja planuje pozyskać dzięki zebranym środkom m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsometry.