31.1 C
Kołobrzeg
8 sierpnia 2020
Także.pl
Image default

Zagłosuj na najciekawsze projekty Społecznika

Do 14 czerwca mieszkańcy Pomorza Zachodniego mają czas, by za pomocą platformy internetowej https://pomorzezachodnie.wybiera.pl zagłosować na projekty zgłoszone w ramach Społecznika.

Absolutne minimum formalności, finansowe wsparcie dla grup nieformalnych i NGO’ów, współpraca, otwartość na pomysły to niezmienne założenia realizowanego od dwóch lat w województwie zachodniopomorskim Programu Społecznik. Jego wynikiem jest przeprowadzenie w regionie 1178 cennych społecznie inicjatyw.

Każda osoba, która w dniu głosowania ukończyła 16 lat może wziąć udział w głosowaniu oddając swój głos na 3 inicjatywy o zasięgu wojewódzkim oraz 1 głos na inicjatywę o zasięgu powiatowym (wg miejsca zamieszkania). Aby głos był ważny należy głosować podając swój adres e-mail oraz datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody. Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu jedynie raz.

Aby inicjatywy regionalne mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć:
a) minimum 400 głosów na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu regionalnym,
b) minimum 0,3% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2018r.) na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu powiatowym, przy założeniu minimum 400 głosów dla Miasta Szczecin.

Minimalna ilość głosów dla powiatu kołobrzeskiego to 239.

Wszelkie informacje nt. głosowania w II filarze zawarte są w regulaminie.

Powiązane wpisy

Trasy rowerowe Pomorza Zachodniego cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Redakcja

OsiedLove Lato w Mieście

Redakcja

MZZDiOŚ w Kołobrzegu poszukuje pracownika

Redakcja