18.9 C
Kołobrzeg
3 sierpnia 2020
Także.pl
Image default

Z życia powiatu…

Praca radnego wymaga wymiernych działań na rzecz społeczeństwa. Trzeba być aktywnym i słuchać tego, co się dzieje wokół nas. Mieć wyobrażenie i plan na to, aby coś pozytywnego pozostawić po sobie po upływie kadencji. Raczej współpracować niż dzielić i uprawiać politykę łamania podziałów.

Opozycja ma szczególną rolę, aby poprawiać, wskazywać popełnione błędy przez rządzących – ale należy robić to mądrze i konstruktywnie. Obecna sytuacja w Radzie Powiatu Kołobrzeskiego jest niestety inna…
Na początku kadencji konstytuowały się komisje, których kandydaci zgłaszani byli przez poszczególne kluby. Jedną z tych komisji – bardzo ważną w aspekcie funkcjonowania samorządów jest komisja rewizyjna.

Opozycja w postaci przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości zgłosiła swoich członków oraz zatwierdziła plan kontroli, który na zasadzie propozycji został przedstawiony do realizacji. Zdawałoby się, że dalszy ciąg zdarzeń jest prosty do przewidzenia… nie do końca.
Nie wiedzieć dlaczego Pan Henryk Bieńkowski – jeden z oddelegowanych do pracy w komisji, zdecydował, że członkowie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości kwestionują plan pracy i co się z tym wiąże, rezygnują z pracy w tejże. Sytuacja trwa już kilka miesięcy. I taki wkład niektórych radnych w życie samorządowe powiatu.

Przed nami prace nad budżetem, ale i mnóstwo spraw mieszkańców. Zdaje się, że tu jest pole do popisu, aby oddać społeczeństwu dług zaufania, którym zostali obdarzeni radni w ostatnich wyborach. Ta Polska jest już jednak tak zbudowana, że w samorządzie rozpoczyna się polityka, która wyznaczana jest centralnie przez partię. Nie ważne co ale ważne, że ktoś jest aktywny i przeciwko.
Szef klubu radnych SLD Artur Wasiewski, słusznie w jednym z wywiadów zaapelował do Pana Bieńkowskiego, aby ten złożył mandat radnego, na rzecz osoby, która może będzie miała więcej chęci do pracy.
Bez względu na dobre chęci radnych PO, SLD czy PSL radni Prawa i Sprawiedliwości nie podejmą się pewnie statutowych obowiązków, bo tego zakazuje kodeks polityczny partii, którą reprezentują. Ma być zwarcie i wyraziście pokazanie ONI-MY.

Pozostaję jednak optymistą i mam nadzieję, że opozycja w radzie powiatu pójdzie po rozum do głowy i za namowami większości radnych zabiorą nie do pracy w komisji rewizyjnej – do czego wielokrotnie namawiała jej szefowa Wioletta Dymecka.

Z wyrazami szacunku
Jacek Kuś – wicestarosta powiatu kołobrzeskiego, przewodniczący SLD.

Powiązane wpisy

Trasy rowerowe Pomorza Zachodniego cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Redakcja

Nie będzie wody na Nadmorskiej w Grzybowie

Redakcja

Dzisiaj rusza Red Bull Ruchome Piaski

Redakcja

Zostaw komentarz