15 C
Kołobrzeg
25 października 2020
Także.pl

XIV Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego “Nadzieja”

Kolejny raz w naszym mieście odbędzie sięFestiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, będzie to 14 edycja. Festiwal  odbywać się będzie w dnicah 14-16 lipca 2017 r.

Festiwal rozpocznie się 14 lipca o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta przy ul. Solnej 1, gdzie zostaną przedstawieni zakwalifikowani do konkursu głównego wykonawcy, ubiegający się o nagrody m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa TVP S.A., Fundacji PZU oraz Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego. Konkursowicze przyjadą do Kołobrzegu z różnych regionów Polski, w tym z Warszawy, Szczecina, Gdańska, Krakowa, Torunia, Białegostoku, Choszczna. Po konkursie rozpocznie się koncert pt. „Galeria sztuki Kaczmarski” w wykonaniu artystów gdyńskiego Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej: Aleksandry Meller, Sandry Brucheiser, Rafała Ostrowskiego i Jakuba Badurki.
Kolejny dzień festiwalu 15 lipca zgodnie z tradycją rozpocznie mecz piłkarski między „Kuglarzami” a zespołem Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego (godzina 12.00 euroboisko przy ul. Śliwińskiego 10). Następnie o godzinie 17.00 w sali widowisko-teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta zostanie rozstrzygnięty konkurs na interpretację piosenki Jacka Kaczmarskiego i piosenkę autorską. Zwieńczeniem tego dnia festiwalu będzie koncert pt. „Trwaj chwilo”, w którym wystąpią:
– Elżbieta Adamiak z zespołem w składzie: Piotr Górka (kontrabas), Piotr Goljat (fortepian, śpiew) i Sebastian Ruciński (gitara),
– Grzegorz Tomczak z towarzyszeniem Dawida Troczewskiego (fortepian),
– Szymon Zychowicz oraz
– Dominika Świątek z Kubą Mędrzyckim (fortepian).
W ostatnim dniu festiwalu 16 lipca o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta odbędzie się IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego, który przygotował i poprowadzi Krzysztof Nowak. Następnie będzie można wysłuchać wykładu dr. Andrzeja Kasperka „Ambasadorowie według Hansa Holbeina i Jacka Kaczmarskiego”.
Finał festiwalu to spektakl Teatru Ateneum „JACEK KACZMARSKI LEKCJA HISTORII” w reżyserii Jacka Bończyka, aranżacje i kierownictwo muzyczne Fabian Włodarek.
Wystąpią: Julia Konarska, Jacek Bończyk, Wojciech Brzeziński, Wojciech Michalak. Muzycy: Fabian Włodarek piano, akordeon, Paweł Stankiewicz gitary, Jacek Bończyk gitara klasyczna.

Wstęp na koncerty jest wolny, ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki na poszczególne dni festiwalowe do odbioru w kasie Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu (ul. Solna 1) od 12 lipca br. Rezerwacji można dokonać także pod adresem fundacja.jk@interia.pl do 7 lipca br. Należy dokładnie podać termin udziału w festiwalu, imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.