9.4 C
Kołobrzeg
20 września 2020
Także.pl

Wystawa “Oblicza tenisa” w Hali Milenium

Wystawa: “Oblicza tenisa”
Autor: Andrzej Szkocki:
Miejsce: “galeria na I piętrze” – Hala Milenium ul. Łopuskiego, 78-100 Kołobrzeg
Otwarcie: 26 stycznia 2019 r. godzina 18.00

Andrzej Szkocki, socjolog z wykształcenia, fotograf z zamiłowania. Fotoreporter z zawodu. Od 20 lat związany z Głosem Szczecińskim.Współpracuje z agencją Polska Press KFP i News Pix. Jego zdjęcia ukazują się w min. w gazetach Przegląd Sportowy, Tenis Klub Puls Biznesu, Wprost, Rzeczpospolita ,Newsweek , Przekrój Gazeta Prawna. Publikowane są te z w prasie zagranicznej w Basler Zeitung w Szwajcarii ,The Times i Financial Times w Wielkiej Brytanii  czy Tenis w Finlandii. Uczestnik wielu konkursów fotograficznych min. finalista Grand Press Photo, Zwycięzca Konkursu Mediów Regionalnych, a także autor kilku wystaw .Jeździ po całym świecie by fotografować zmagania sportowców. Był na MŚ w piłce nożnej i lekkiej atletyce w Berlinie, na turniejach tenisowych min. Australian Open, Roland Garros, Wimbledonie czy finale Masters w Szanghaju, a także na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jak sam o sobie mówi z fotografią związany od dziecka ale z prawdziwym dziennikarstwem czyli z Głosem Szczecińskim dopiero od 20 lat.

Dobrze się czuje na ulicy gdzie cały czas cos się dzieje. „Możne wtedy być w centrum wydarzeń˝ i przekazywać informacje za pomocą obrazu. Najbardziej jednak lubi fotografie sportową a przede wszystkim tenis. Do tego stopnia jest zauroczony ta dyscyplina ze lata po różnych zakątkach świata i fotografuje gwiazdy tenisa. Ma w swojej kolekcji całą światowa czołówkę tenisowych aren. Jego zamiłowanie do tenisa można oglądać na wystawach gdzie prezentuje swoje zdjęcia. Uwielbia oglądać, fotografować i grać w tenisa, choć granie wychodzi mu najsłabiej. Ma w swoim dorobku zaliczonych kilkadziesiąt turniejów a jego marzenie to wielki szlem w jednym roku, które w 2020 zamierza urealnić i zdobyć wielkiego szlema zaliczając Melbourne, Paryż Londyn i Nowy Jork.

Od 6 lat jest głównym fotografem na najstarszym turnieju tenisowym w Polsce czyli na PEKAO SZCZECIN OPEN.

Powiązane wpisy

Ruszyła miejska wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami [wideo]

Redakcja

Ostatnie Osiedlowe Lato w Mieście w tym roku [wideo]

Redakcja

Ostatni w tym roku piknik Osiedlowego Lata w Mieście już w sobotę

Redakcja