34.4 C
Kołobrzeg
26 czerwca 2019
Także.pl
Image default
Kołobrzeg

Wyróżnieni uczniowie Kopernika

We wtorek 11 czerwca 2019 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika odbyło się spotkanie z uczniami, którzy w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy naukowe i sportowe na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Tegorocznym finalistom i laureatom olimpiad, konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich oraz zawodów sportowych upominki w imieniu Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego wręczała Członek Zarządu Powiatu Helena Rudzis-Gruchała. Byli to:

  • Olga Violetta JAGIEŁŁOWICZ (I b) – stypendystka programu FLEX (Future Leaders Exchange Program) finansowanego przez Departament Stanu USA (całoroczny staż/pobyt w USA w roku szkolnym 2019/2020); Nauczyciele: Rafał Bańkowski/Elżbieta Mączka.
  • Robert WEINER (II d):  Finalista 45. Olimpiady Historycznej oraz Laureat 12. Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego – do Żołnierzy Wyklętych”;Nauczyciel: Agnieszka Górnisiewicz.
  • Bartosz SALWICZEK (III d) – finalista 62. Olimpiady Astronomicznej; Nauczyciel: Marek Muciek.
  • Mateusz ORŁOWSKI (III c) – finalista 3. Olimpiady o Bezpieczeństwie i Obronności; Nauczyciel: Jakub Suchy.
  • Natalia SOBCZAK (II c) – finalista 3. Olimpiady o Bezpieczeństwie i Obronności; Nauczyciel: Jakub Suchy.
  • Julia ROWSKA (II d) – finalistka 39. Olimpiady Teologii Katolickiej;Nauczyciel: ks. Wojciech Panek.
  • Jakub GRABOWSKI (III b):Finalista I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu; oraz Finalista Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee 2019”; Nauczyciel: Monika Dziewit-Łochocka.
  • Karol GÓRECKI (III e): Laureat 55. Konkursu chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego UMK w Toruniu; Finalista 24. Konkursu Chemicznego UAM w Poznaniu; Nauczyciel: Elżbieta Zarzycka.
  • III miejsce (brązowy medal) w Ogólnopolskiej Lidze Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych – drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra BADOWSKA (II c), Kornelia BIŃCZYK (III d), Zuzanna CHOMICZ (III c), Małgorzata GRZYWIŃSKA (I e), Agnieszka HRYCYK (III b), Martyna IWANEJKO (III a), Oliwia IWANEJKO (III a), Kinga KOSAKOWSKA (I b), Dorota LIBERA (II c), Adrianna MESZCZYK (II d), Agnieszka MACIEJEWSKA (II e), Veronika OSTASZ (III a), Kinga WALERIAŃCZYK (I b), Helena WOJAKOWSKA (I b); Nauczyciele: Franciszek Barta, Zdzisław Giza, Mirosław Szybowski.

Powiązane wpisy

Noc w szkole, czyli maraton filmowy

admin

Stacja Kołobrzeg zostanie zmodernizowana

admin

Kołobrzeski szpital wzbogaci się o nową karetkę

admin

1 komentarz

Czesław Mobutu 14 czerwca 2019 at 17:02

W VI LO im. Reytana w Warszawie, był w latach 80tych uczeń, który podawał się za Kopernika

Odpowiedz

Zostaw komentarz