10 C
Kołobrzeg
22 września 2020
Także.pl

Wyniki maturalne szkół w powiecie kołobrzeskim

Najlepszą zdawalność matur w powiecie kołobrzeskim osiągnęło I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, a najgorszą licealiści z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

W roku 2017 do egzaminu maturalnego w powiecie kołobrzeskim przystąpiło 300 absolwentów liceów ogólnokształcących oraz 269 absolwentów techników. Egzamin maturalny zdało ogółem 290 absolwentów liceów i 182 absolwentów techników. Do egzaminów poprawkowych w sierpniu będą mogli przystąpić uczniowie, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu, zatem 73 tegorocznych maturzystów z terenu powiatu będzie mogło powtórzyć egzamin maturalny w sierpniu.

Średnia zdawalność w kraju wyniosła 78,5%, a w województwie zachodniopomorskim 74 %. Najlepszą zdawalność matur w powiecie kołobrzeskim osiągnęło I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika – 98%. Niewiele gorsi okazali się Uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza – 91%. W Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy zdawalność wyniosła 73%, a w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak 63,1%. Egzamin dojrzałości w powiecie kołobrzeskim najgorzej wyszedł licealistom z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie – zdawalność wyniosła 59%.